Новини проекту

Спільно з делегацією Європейського Союзу в Україні Нововолинськ провів стартову зустріч проекту

IMG_1321

Із 26 по 30 червня у місті Нововолинську утретє відбулися дні енергії. Особливістю цьогорічного заходу було те, що він проходив у рамках двох проектів фінансованих Європейським Союзом: «Модель розбудови потенціалу України та Грузії в Угоді Мерів» та «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у місті Нововолинську».

За чотири дні насиченої програми містяни, а також гості Нововолинська мали змогу взяти участь у різноманітних заходах присвячених темі енергоефективності, починаючи від дитячих забав до зустрічей на високому рівні.

Урочистий початок Тижня відбувся у дитячому таборі «Прикордонник» на мальовничому березі річки Західний Буг. Знаково, що після офіційного привітання, відбувся футбольний матч між командою влади міста та молоддю. Пристрасті вирували не лише на футбольному полі, а й на трибунах, тому, що вболівальники палко підтримували команди, які власним прикладом вирішили продемонструвати користь активного відпочинку та здорового способу життя.

Також у цей день вихованці табору продемонстрували гостям цікаві флеш-моби та взяли участь у брейн-ринзі на тему енергозбереження. Також несподіванкою було те, що діти самі підготували конкурси для представників влади, які повинні були розв’язувати кросворд, а також відповідати на креативні запитання у царині енергоефективності.  День закінчився церемонією нагородження учасників та переможців конкурсу цікавими заохочувальними призами.

На наступний день, 27 червня на відкритому майданчику місцевого парку відбувся показ фільму «Домівка» та вікторини для глядачів, а уже у неділю, 28 червня організатори вирішили зробити офіційний день відпочинку, під гаслом «Неділя – для відпочинку!»

У понеділок, 29 червня відбулись наймасовіші заходи у яких приймали участь до півтисячі містян, серед яких більшість – малеча. У цей день уперше у місті відбувалась акція обміну використаних батарейок на морозиво, яка пройшла надзвичайно успішно! Із погляду на те, що  одна батарейка забруднює400 л води або 20 квадратних метрів ґрунту, можна сказати, що вдалося вберегти десятки гектарів землі, чому безумовно радіють як організатори, так і малеча, яка смакувала солодкими призами та навчалась культурі поводження із відходами.

Також понад 300 дітей мали можливість взяти участь у конкурсі дитячого малюнку на асфальті на тематику енергонезалежності та у флеш-мобі бульбашок та познайомитись із принципами вітрової енергії отримавши вітрячки із українською символікою.

Якщо у цей день діти у ігровій формі могли пізнавати засади енергозбереження, то уже на наступний день це було тематикою офіційних зустрічей. У першій половині дня, 30 червня відбувся спільний захід Волинської обласної державної адміністрації та Нововолинської міської ради, де було представлено територіального координатора Угоди мерів у Волинській області.

За словами заступника голови обласної адміністрації Сергія Кошарука, на якого покладено функції координації цього процесу на Волині, у влади уже є чіткий план реалізації завдань Угоди Мерів на цей рік. Також він наголосив на необхідності поширення успішного досвіду міста Нововолинська на інші громади регіону.

У заході взяв участь також ключовий експерт програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» Анатолій Копець, який презентував Угоду Мерів, її основні завдання та пояснив яким чином офіс підтримки буде допомагати містам виконувати свої амбітні плани у реалізації даної ініціативи. Він зазначив, що Нововолинськ «втер носа» іншим містам, які приєдналися до ініціативи, адже допоки це єдине місто у регіоні, що активно розвивається у цьому векторі й показує позитивні результати.

Також на заході відбулося підведення підсумків проекту «Модель розбудови потенціалу України та Грузії в Угоді Мерів». Керівник даного проекту Агнєшка Скірру-Новіцка нагородила місто сертифікатом за успішну участь та подякувала за внесок нововолинської влади у реалізації європейських бачень енергоефективності.

У свою чергу заступник міського голови Едуард Савік  відзначив, що приєднання міста до Асоціації «Енергоефективні міста України» та участь у даному проекті стали відправною точкою для Нововолинська у сфері енергоефективності.

Також Олександром Шумельдою, керівником Агенції сталого енергетичного розвитку, був представлений проект «Нововолинського екотехнопарку», будівництво якого планується розпочати у липні місяці.

Підводячи підсумки заходу, який пройшов під гаслом «Нововолинськ перший», начальник управління економічної політики та інвестицій Василь Мигас відзначив роль усіх партнерів, які до цього часу підтримували місто. «До того, як ми змогли зробити «перший крок», ми з Божою допомогою та за підтримки партнерів зробили дуже багато величезних стрибків. Далі потрібно просто впевнено і системно розвиватись».

Відтак відбулось представлення та стартова зустріч проекту «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у місті Нововолинську», робота над підготовкою якого тривала понад рік. Даний проект реалізуватиметься протягом 30 місяців та матиме на меті досягти зниження викидів вуглекислого газу в атмосферу, шляхом закриття котельні Південно-Східного району міста, термомодернізації ЗОШ №7, прокладання трубопроводу до сміттєпереробного заводу. Вартість проекту – 1,3 мільйона євро, з яких 20% – власний внесок громади, а решта – грант Європейського Союзу.

Також учасники заходу відвідали ЗОШ №2 де у рамках проекту «Модель розбудови потенціалу України та Грузії в Угоді Мерів» був встановлений індивідуальний тепловий пункт та замінені вікна, а також у ЗОШ №7, термомодернізацію якої планується здійснити у наступному році.

Насичена програма Тижня сталої енергії закінчилася, та завдань не поменшало, а навпаки – побільшало, тому, що новий рівень, на який вийшло місто потребує набагато більших зусиль та копіткої праці. Нововолинськ ставлять у приклад іншим і тому це не лише почесно, а й відповідально.  І нововолинська влада, вочевидь це розуміє. Відтак у найближчі 2,5 роки буде гарна можливість довести всім, що насправді «Нововолинськ перший»!

Довідково:

Загальний бюджет проекту становить 1 296 328,01 Євро, з яких сума гранту Європейського Союзу становить 1 037 062,41 Євро. Для забезпечення  спів-фінансування проекту у розмірі 20% від загального бюджету будуть мобілізовані кошти міського бюджету. Проект буде реалізовано спільно із Управлінням економічної політики та інвестицій Нововолинської міської ради та ПО «Українська некомерційна енергетична агенція». Проект стартував 1 квітня та триватиме 30 місяців – до 30 вересня 2017року. Проект досягне суттєвого скорочення викидів парникових газів у місті за рахунок впровадження енергоефективних технологій, використання відновлювальних видів палива та формування енергоощадної поведінки у жителів міста. В рамках проекту заплановано провести ряд заходів, основними з яких є такі: повна термомодернізація ЗОШ №7 (утеплення фасаду, заміна вікон та дверей, освітлення, встановлення сонячних колекторів та сонячних панелей), закриття котельні південно-східного району (закриття старої неефективної котельні та переключення навантаження на котельню 26 кварталу), прокладання тепломережі від котельні 26 кварталу до заводу із переробки твердих побутових відходів, який планується ввести в експлуатацію вже наступного року. Проектна діяльність передбачає проведення інформаційної кампанії з населенням з питань ощадного використання енергії.

За детальнішою інформацією звертайтесь до координатора проекту Василя Мигаса:
ел.-пошта:
novovolynsk.uepi@gmail.com, тел. +38 067490 02 05