Новини проекту

У Нововолинську відбулася нарада-семінар щодо ініціативи “Угода мерів”

ма

24 лютого в Нововолинській міській раді відбулася нарада-семінар ІНІЦІАТИВА «УГОДА МЕРІВ» ЯК ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ВОЛИНІ»

Учасниками семінару були представники міст Луцька, Ковеля, Нововолинська, ОТГ Устилуга та Зимного; Волинської ОДА, Асоціації Енергоефективних міст України, офісу проекту КОМДЕП та експерти у сфері енергоефективності.

Сергій Кошарук, заступник голови Волинської ОДА, зазначив, що область має великий потенціал до енергозбереження. «Угода мерів цікава ти, що вона дозволяє структурувати роботу  міської ради. Адже не в кожному місті розвинена система енергоменеджменту та енергомоніторингу. Енергозбереження виступає одним із каталізаторів розвитку економіки. Нажаль у нас існує не зовсім мудра система субсидій. Але рано чи пізно вона буде монетизована, і ці кошти, які зараз держава витрачає на субсидії, вони підуть в енергозбереження. »

Олександр Шумельда, директор Агенції Сталого Енергетичного Розвитку, розповів про перспективи партнерства з  Асоціацією “Енергоефективні міста України” (АЕМУ)

«Якщо громада має План дій зі сталого енергетичного розвитку, в рамках ініціативи «Угода мерів», для неї відкриваються всі структури підтримки: проекти, фінансові інструменти, успіхи інших міст, партнерство. Громада починає отримувати надійну опору в сфері ефективного та ощадливого використання енергетичних ресурсів, надання якісних енергетичних послуг, підвищення енергетичної безпеки.»

Представники міст Луцька, Ковеля розповіли про свій досвід участі в Угоді мерів.

Андрій Сторонський, перший заступник міського голови, зазначив, що місто Нововолинськ є підписантом та активним учасником європейської ініціативи «Угода Мерів» з 12 листопада 2012 року.  За цей час місто має затверджений План  дій для сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року, на виконання якого у 2015 році стартував проект «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у місті Нововолинську» програми «Демонстраційні проекти Угоди мерів», загальною вартістю 1,3 млн.євро. та тривалістю 30 місяців.

Василь Мигас, начальник управління економічної політики та інвестицій, доповнив, що в рамках даного проекту у 2015 році вже відбулись наступні заходи:

  • енергоаудит та реконструкція теплопостачання південно-східного району міста;
  • підготовка до проведення енергоаудиту та комплексної термомодернізації ЗОШ №7.
  • проведення інформаційної кампанії (проведено тиждень сталої енергії, день без авто, міжнародний день енергозбереження, щотижневий факультатив “Енергозбереження” на базі школи №2).

У місті почала діяти система енергоменеджменту, розроблена концепція енергетичної політики міста, реалізований пілотний проект із встановлення індивідуального теплового пункту, терморегуляторів та енергозберігаючих вікон у ЗОШ №2, пройшли Дні сталої енергії, завдяки яким вдалося поширити культуру енергозбереження серед громади міста.

Ключові експерти команди підтримки –  Ян Ваандерс, Максим Верещак, Лешек Каспровіч – були задоволені тим, що область не стоїть осторонь проблем енергозбереження, а готова всіляко цьому сприяти. Вони розповіли про можливості українських міст у співпраці з Євросоюзом.

По закінченню наради обговорювалася програма термомодернізації житлового фонду волинських громад з використанням поворотного  (револьверного) фонду фінансування.

Завдяки партнерській допомозі Нововолинськ активно крокує до виконання зобов’язань,  передбачених Угодою мерів, що дасть змогу підвищити енергетичну безпеку міста.