Новини енергоефективності

Нова гігантська приливна турбіна розміром з 5-поверхівку забезпечить електроенергією 500 будинків

1

22 листопада запрацювала перша в світі турбіна, що перетворює приливну енергію в електрику. Вона розташована в затоці Фанді на Атлантичному узбережжі Північної Америки. Очікується, що турбіна зможе забезпечувати електроенергією близько 500 домогосподарств, пише портал enki.ua.

Затока Фанді біля Нової Шотландії (Канада) відома своїми активними приливами і відливами, які, на думку вчених, зможуть давати генератору можливість видавати близько 2 мегават електроенергії. За добу в затоці різниця між висотою води під час припливу і відпливу може досягати 17 метрів, за рахунок чого постійно переміщається величезна кількість води – до 115 млрд. тонн за один приливний період. Тому ірландська компанія «OpenHydro» і канадська «Emera Inc.», вирішили використовувати цю енергію з користю для людей.

2
Вперше встановити подібну турбіну спробували в 2009-му, але безуспішно – турбіну зруйнував прилив. Тому розробники створили величезну турбіну, що може без шкоди для себе витримували потік води: за розміром вона, як 5-поверховий будинок, а важить 1000 тонн. Турбіна працює за принципом млина, однак лопаті крутить не вітер, а приливна сила води (швидкість її до 15 км/год.).

3

Собівартість такої приливної турбіни дорожча, порівняно з викопним паливом чи сонячною енергією, тому інженери шукають спосіб здешевити її використання. Вже найближчим часом в тій же затоці планують встановити ще одну турбіну, ефективнішу за попередню. Очікується, що до 2020 року потужність встановлених турбін становитиме 300 МВт.

4