Новини енергоефективності

В Братиславі відбулася Х Енергетична Конференція Центральної Європи

ceec_16_6

В рамках президентства Словацької Республіки в ЄС, в Братиславі 30 листопада – 2 грудня проходила ювілейна, десята Енергетична Конференція Центральної Європи (СЄЕС). Цього року захід був особливим, оскільки на його організацію в значній мірі вплинула Ініціатива з дослідження та інновацій Європейської Комісії, а вся концепція формувалася як форум на основі SET Plan 2016, повідомляє Сom-dep.enefcities.org.ua.


Конференція складалася з шести панельних дискусій, які відповідали основним пріоритетам Енергетичного Союзу ( «Енергетичний Союз: курс і виклики» «Стратегія для досліджень, інновацій та конкурентоспроможності», «Світовий огляд енергетики 2016», «Відновлювана енергетика», «Енергоефективність та« розумні міста »і« Інтеграція ринків: гармонізація регуляторної політики, поява центрально газового ринку »), а також шести паралельних т.зв. «Вечірніх сесій»: «Міжнародна конкурентоспроможність європейських технологій в галузі енергетики», «Фінансові інструменти і інвестиції в дослідження та інновації», «декарбонізації транспорту», ​​«Розумні міста», «Ядерна та енергетична безпека» і «Формат ринку електроенергії».
За словами голови оргкомітету, директор Словацької Асоціації Зовнішньої Політики Олександра Дуліби, для досягнення максимального ефекту від проведення конференції, організаторам вдалося залучити найбільш відомих фахівців, менеджерів, візіонерів, а також значна кількість політиків і функціонерів високого рангу з країн ЄС і самої Європейської Комісії. Зокрема, в панельних дискусіях взяли активну участь віце-президент Енергетичного Союзу, єврокомісар Марош Шефчович, міністр економіки Словаччини Петер Жига, міністр освіти, науки, досліджень і спорту СР Петер Плавчан, міністр торгівлі та промисловості Чеської Республіки Ян Младек, міністр офісу Прем’єр- міністра Мальти Конрад Міцці, віце-міністр енергетики Польщі Міхал Куртика, президент Європейського Комітету регіонів Маркку Марккула, єврокомісар з питань інновацій та досліджень Карлос Моедас, заст. директора Генерального директорату з питань інновацій та досліджень Патрік Чайлд, заст. гендиректора Об’єднаного Дослідницького Центру Карліна Вітчева, директор Директорату А DG ENER Мехтіль Версдерфер, виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль, директор Директорату Н (Транспорт) Генерального Директорату з питань інновацій та досліджень Клара де ля Торре, виконавчий директор Вишеградського Фонду Беата ячевская, виконавчий директор «Енерджі сітізен» Клер Румі, директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янеш Копач і ще кілька десятків високопоставлених осіб з країн Центральної і Західної Європи.


Присутні високо оцінили і вітали щойно ухвалений і опублікований Єврокомісією 30 листопада 2016. т.зв. «Зимовий пакет», який містить вісім законодавчих актів, спрямованих на докорінні зміни в сфері енергетики і повномасштабне впровадження концепції «чистої енергії». Документ вимагає певного доопрацювання, проте вже зараз можна стверджувати, що на Старому континенті не на словах, а на ділі приступили до реалізації Паризьких угод.
Окремо хочеться відзначити, що під час дискусії в рамках вечірньої сесії «Розумні міста», вдалося представити досвід впровадження містами АЕГУ (і зокрема тими, які беруть участь у Програмі CoM-DeP) заходів, що ведуть до поступової реалізації їх стратегій сталого енергетичного розвитку в рамках імплементації Угоди мерів.
Завершальним акордом Конференції стали виступи Генерального директора DG ENER Європейської Комісії Домініка Рісторі і керівника Комітету з промисловості, досліджень та енергії Європарламенту і недавнього його президента Єжи Бузека. Обидва спікера дали високу оцінку рівню організації заходу в цілому і дискусій, а також висловили сподівання, що результатом цієї зустрічі стануть конкретні концепції та наступні реальні кроки в напрямку сталого енергетичного розвитку регіону ЦСЄ.ceec-16-9
ceec-16-3