Новини проекту

3-14 грудня 2016 року у м. Мена, відбувся інформаційний захід про хід реалізації проекту «Модернізація (реконструкція) вуличного освітлення в місті Мена»

20161214_110952

У рамках Програми “Угода мерів – Демонстраційні проекти”, 3-14 грудня 2016 року  у м. Мена, відбувся інформаційний захід про хід реалізації проекту «Модернізація (реконструкція) вуличного освітлення в місті Мена». Нововолинськ був представлений командою проекту “Перший крок у переході на використання відновних джерел енергії у місті Нововолинськ”.

Основною метою заходу було ознайомлення учасників з досягненнями Мени в питаннях реконструкції міської системи освітлення, ознайомлення місцевих та національних ЗМІ з технічними, нормативними і поведінковими особливостями процесу модернізації вуличного освітлення в українських реаліях, формування горизонтальних зв’язків між різними проектами Програми.

У центрі уваги перебував проект реконструкції міської системи вуличного освітлення за фінансування Європейського Союзу через Програму CoM-DeP. Всього в рамках проекту в місті Мена буде замінено 1403 світильники, оновлено мережу вуличного освітлення і проведена заміна щитових. Виконання цього проекту дозволить місту Мена скоротити споживання енергії системою вуличного освітлення на 66% (з 291,576 МВт-година до 99,243 МВт-год), а також істотно зменшити щорічні викиди парникових газів (з 134,12 т CO2 до 45,65 т CO2).

Всього в заході взяли участь 52 представника різних муніципалітетів України, частина з них також реалізує проекти в своїх містах в рамках Програми CoM-DeP, а також 38 журналістів з національних і місцевих чернігівських медіа. Інформаційний семінар початку спільна прес-конференція, яку проводили:

– Заступник Голови Чернігівської ОДА Леонід Сахневич,

– Мер Мени Геннадій Примаков,

– Керівник сектора муніципальної інфраструктури та енергоефективності Представництва Європейського Союзу в Україні Сергій Ладний,

– Керівник Команди підтримки Програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» Ян Едвін Ваандерс.

Після цього журналісти відвідали міський Центр вуличного освітлення, створений в рамках проекту, де послухали інженера-енергетика КП «МЕНАКОМУНПОСЛУГ» Станіслава Єрмоленко про поточну і планованої діяльності Центру, особливості інформаційної роботи з населенням тощо; побували на об’єкті, зараз знаходиться в процесі інсталяції, де директор КП «МЕНАКОМУНПОСЛУГА» Олег Небера розповів про технічні особливості реконструкції вуличного освітлення, основні проблеми та способи їх вирішення; поспілкувалися зі звичайними жителями Мени, які проживають в місті і які є основними реципієнтами проекту в цілому і відзняли їх враження.

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з технічною інформацією про виконані роботи, почули розповіді команди, яка реалізує проект, зустрілися з керівництвом міста та області, відвідали як вже готові об’єкти, так і побачили процес монтажу світильників, заміни живильних ліній і електрощитової.

Нагадємо, що у рамках проекту “Перший крок у переході на використання відновних джерел енергії у місті Нововолинськ” розпочалася підготовка до повної термомодернізація ЗОШ №7 (утеплення фасаду, заміна вікон та дверей, освітлення, встановлення сонячних колекторів та сонячних панелей).

20161214_111417