Новини енергоефективності

На Франківщині почали будувати вітроелектростанцію потужністю 6 МВт

2

Поблизу села Шевченкове Долинського району Івано-Франківської області почали будувати вітроелектростанцію потужністю 6 МВт.

За словами сільського голови Миколи Мацалака, в урочищі Обідній загалом встановлять шість вітряків та одну підстанцію, передає Galka.if.ua та EcoTown.com.ua

«Площа ділянки – 1,75 гектара, – зауважує він. – При цьому розміщення споруд не завадить обробляти землю».vitryaki

Вітроелектростанцію у Шевченковому будує луцьке підприємство “Вінд Енерджі”. Як зазначив представник ТОВ “Вінд Енерджі”, відповідальний за виконання робіт, ВЕС загальною потужністю 6 МВт зведуть у дві черги.

Шевченкове обрали для будівництва вітроелектростанції завдяки наявності вітрового коридору, продовжує Микола Мацалак. “Дослідження показали, що сила вітрів дозволяє розміщувати електростанцію, – розповідає сільський голова. – Будівництво вітропарку було передбачене генпланом”.

За словами Миколи Мацалака, село давно шукало інвестора для зведення ВЕС, поширюючи інформацію про сприятливі умови.

«На початку 2016-ого зацікавився інвестор з Німеччини, – розповідає сільський голова. – На громадських слуханнях мешканці заявили, що не проти такого будівництва, почалася робота над документацією, а восени був виданий дозвіл на будівництво».