Гранти для місцевих ЗМІ від ГО «Інтерньюз Україна»

Громадська організація «Інтерньюз Україна» в партнерстві із Internews розпочинає міжнародний проект «Зміцнення незалежних ЗМІ в Молдові, Україні та Грузії».
Триває прийом заявок на конкурс для місцевих ЗМІ. У рамках проекту передбачається надання готових матеріалів для розміщення, грантів на сюжети, а також навчання маркетингу та монетизації сайтів. Дедлайн – 25 січня 2017 року.
Опис та умови конкурсу:
1. Загальні відомості
Громадська організація «Інтерньюз Україна» в партнерстві із Internews розпочинає міжнародний проект «Зміцнення незалежних ЗМІ в Молдові, Україні та Грузії».
Проект спрямований на покращення доступу до корисної інформації для громадян Молдови, України та Грузії. Він вдосконалюватиме професійні навички місцевих засобів масової інформації, сприятиме впровадженню інновацій в журналістиці та діалогу між ЗМІ і молоддю. Проект також має на меті покращити навички користування Інтернетом у людей похилого віку, та посилити співпрацю між журналістами з усіх трьох країн.
Зокрема, заходи проекту популяризуватимуть цінності етичної та чесної журналістики, висвітлення новин, що ґрунтуються на фактах. Вони підтримуватимуть незалежність редакційної політики ЗМІ, та свободу вираження думок, зокрема в Інтернеті.
Керівний комітет проекту обере 9 місцевих ЗМІ (зокрема онлайн ЗМІ), що стануть партнерами проекту. Вони братимуть участь в підготовці серії мультимедійних пакетів під назвою «Україна плюс»*. Досвідчені тренери радитимуть нашим партнерським ЗМІ, як урізноманітнити власний контент та зробити його більш привабливим для аудиторії.
Крім цього, 9 партнерських ЗМІ братимуть участь у тренінгах з медіа-маркетингу – учасники дізнаються, як ефективно промотувати свій ЗМІ і зробити його популярнішим серед аудиторії.
Крім того, кожен з 9 відібраних місцевих партнерів отримає 7 мультимедійних пакетів під назвою «Україна плюс», які вони зможуть використовувати для збагачення власного контенту. Партнери проекту матимуть завдання адаптувати мультимедійні пакети до інтересів спільнот, в яких вони працюють. Період виробництва/адаптації мультимедійного пакету триватиме 1 місяць. Матеріали будуть публікуватись раз у місяць, починаючи із квітня 2017 року.
Окремі місцеві ЗМІ стануть партнерами протягом всього терміну дії проекту «Зміцнення незалежних засобів масової інформації в Молдові, Україні та Грузії». Вони долучатимуться до промо проекту, а також будуть залучені до проведення інших заходів: лабораторії мультимедійних інновацій, кампанії «Бабуся Online», Школи медіа-грамотності для підлітків тощо. Формат залучення буде погоджено з Інтерньюз-Україна.
2. Обов’язки і відповідальність партнерських ЗМІ
- Участь в усіх заходах проекту – 5-ох зустрічах-інструктажах з підготовки мультимедійних пакетів «Україна плюс»; у програмі навчання з медіа-бізнесу та маркетингу тощо;
- Дотримання умов і термінів виробництва/адаптації мультимедійних пакетів «Україна плюс», їх розміщення та промо через власні канали, зокрема в Інтернеті;
- Періодична звітність про діяльність та витрати коштів у встановленому форматі;
3. Вимоги до учасників конкурсу
- Відповідність стандартам професійної етики;
- Не менше 3 років присутності на ринку засобів масової інформації;
- Гнучкість і можливість виконати роботу в рамках зазначених термінів;
4. Зміст заявки
- Загальна презентація учасника, зокрема портфоліо із щонайменше 5 мультимедійних матеріалів (пропозиція 3-ох тем для виготовлення мультимедійних пакетів «Україна плюс» буде перевагою);
- Резюме ключових осіб, що беруть участь в проекті;
- Загальна концепція адаптації та розміщення мультимедійних пакетів «Україна плюс», яка має містити інформацію про мультимедійні складові, які будуть використовуватися у виробництві адаптованих сюжетів;
- Бюджет для адаптації мультимедійних пакетів «Україна плюс», зокрема витрати на заробітну плату.
5. Очікувані продукти та послуги
Кожен із 7 мультимедійних пакетів “Україна Плюс” буде присвячено одній темі, відтак проект охопить 7 різних тем. Регіональні партнери створять не менше 3-ох місцевих матеріалів з використанням сучасних інструментів інтерактивної візуальної журналістики.
6. Критерії вибору
Заявки будуть оцінювати за такими критеріями:
- Оцінка технічної пропозиції, зокрема відповідність всім обов’язковим вимогам заявки;
- Оцінки фінансової пропозиції, яка не повинна перевищувати суму 4500 доларів США для адаптації і розміщення мультимедійних пакетів «Україна плюс», а також для виробництва власних матеріалів.
Переможців визначить керівний комітет проекту за бальною системою і у такий спосіб:
I. Оцінка технічної пропозиції становить 90% від загальної оцінки заявки;
II. Оцінка фінансового пропозиції становить 10% від загальної оцінки заявки.
I.I Критерії оцінки технічної пропозиції:
- Професіоналізм учасника конкурсу (учасник має потенціал для завершення проекту; відповідність стандартам професійної етики; розподілення обов’язків в команді чітко прописані відповідно до вимог проекту; пропонована концепція доводить, що заявник має достатні технічні можливості і досвід для створення успішних мультимедійних пакетів; концепція показує, що заявник розуміє мету проекту) – максимум 25 балів;
- Якість портфоліо (якість матеріалів в портфоліо, різноманітність матеріалів, попередній досвід висвітлення суспільно цікавих теми) – максимум 25 балів;
- Якість загальної концепції адаптації та розміщення мультимедійних пакетів (новизна/оригінальність запропонованої концепції; різноманітність мультимедійних елементів, які використовуються, зрозумілість та цілісність запропонованої концепції; здатність до самодостатнього розвитку (потенціал до розвитку/продовження виробництва мультимедійних матеріалів після закінчення проекту) – максимум 40 балів;
II.I Фінансові критерії оцінки пропозиції:
- Узгодженість і зрозумілість опису витрат – максимум 5 балів;
- Раціональний бюджет, складений в межах наявних ресурсів – максимум 5 балів;
7. Бюджет
Кожен із 9 партнерських ЗМІ отримає грант у розмірі 4500 доларів США. Ці кошти буде виплачено частинами в ході реалізації проекту. Грант буде покривати, але не обмежуватись, витратами на виробництво, розміщення матеріалів, заробітну плату.
8. Термін подачі заявок
Будь ласка, надсилайте Ваші заявки на електронну адресу hkalinichenko@internews.ua українською мовою до 25 січня 2016 року, 18.00, або поштою чи передайте особисто в офіс ГО «Інтерньюз-Україна» за адресою: м. Київ, вул. Ризька, 15, 04112
Контактна особа: Ганна Калініченко, координатор проекту, +38 (066) 364-28-08
* Чотири теми для пакетів «Україна плюс» запропонують організатори і керівний комітетом проекту, а інші три – місцеві ЗМІ-партнери проекту після того, як контракти з переможцями буде підписано.