Новини міста

У Нововолинську обговорили створення госпітального округу

strahovanie

Як відомо, проведення медичної реформи передбачає створення госпітальних округів. Усі критерії, за якими мають формуватися їхні центри, прописані у  постанові Кабінету Міністрів.

 

Дане питання обговорили минулого тижня у залі засідань Нововолинської міської ради  представники Волинської обласної ради та облдержадміністрації, Нововолинської міської ради, а також органів влади  м. Володимир-Волинська та Володимир-Волинського й Іваничівського районів, медичних закладів нашого міста й сусідніх районів.

Як повідомила заступник голови ОДА Світлана Мишковець,  у грудні 2016 року при управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації створили робочу групу та провели детальний аналіз діяльності центральних районних лікарень у розрізі кількості населення, яке проживає на території обслуговування медичного закладу, кількості пролікованих хворих, в тому числі  і тих, хто мешкає у інших районах та областях, а також кількості проведених оперативних втручань.

У січні 2017 року розпорядженням голови облдержадміністрації було затверджено   склад міжвідомчої робочої групи з питань формування госпітальних округів, до якої входять працівники управління охорони здоров’я, департаменту інфраструктури та туризму, центру розвитку місцевого самоврядування облдержадміністрації.   Перше її засідання   відбулося уже 4 січня 2017 року, під час якого було запропоновано створення 3-х госпітальних округів – Луцького, Нововолинського та Ковельського. При виборі їхніх центрів  враховані рекомендації, визначені відповідною постановою Кабінету Міністрів України. Центром госпітального округу вибирається населений пункт, в якому проживає понад 40 тис. осіб, та розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування ІІ рівня. На підтвердження того, що саме Нововолинськ відповідає цим критеріям і вимогам, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк навів статистичні дані.

За даними Нововолинської центральної  лікарні,  у нашому місті за 2016 рік 19,5 відсотків становлять іногородні  пацієнти від кількості усіх пролікованих хворих. Зокрема, в акушерсько-гінекологічному відділенні 30 відсотків – це породіллі з навколишніх районів та областей, відсоток іногородніх пацієнтів  в урології  склав 28,1, в травматології – 25, хірургії – майже 22.  У структурі пролікованих іногородніх хворих у стаціонарних відділеннях Нововолинської лікарні за минулий рік 64 відсотки – мешканці Іваничівського району, 16 – Володимир – Волинського району, 7- із Львівської області і 13 – з інших районів. Досить широкий діапазон оперативних втручань, які здійснюються у міській лікарні. Зокрема, проводяться операції на грудній та черевній порожнині, малоінвазивні операції в хірургії, урології та гінекології, функціональний металоостеосинтез, застосовується хірургічне реконструктивне лікування в травматології, пересадка шкірних лоскутів при опіках, розроблена власна методика лікування розривів ахіллового сухожилля і накладання стержневих апаратів,  здійснюється імплантація штучних кришталиків в офтальмології.

Директор  Центру розвитку місцевого самоврядування  у Волинській області, керівник Офісу реформ Анатолій Пархомֹ’юк зауважив, що об’єднання медичних закладів не має нічого спільного із територіальним об’єднанням громад. Отже, за посади чи сферу впливу боятися нема підстав.

Голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Волинської обласної ради Олесандр Зінчук наголосив, що реформа повинна нести економічний ефект. Тобто, заклади охорони здоров”я матимуть змогу купувати обладнання чи препарати оптом, економити на закупівлях, заробляти більше, а отже – поліпшувати якість своїх послуг.

Представники з Володимира-Волинського висловлювали думку, що госпітальний центр також потрібен і в їхньому місті, аргументуючи це наявністю трьох військових частин, близькістю митного пропуску “Устилуг”та іншими факторами.

-Ключовим у процесі змін зараз має бути об”єднання зусиль, а не зіштовхування лобами,  – такої думки Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков.

Наразі триває обговорення процесу формування госпітальних округів в області, оскільки постанова Кабінету Міністрів зобов’язує органи виконавчої влади та місцевого самоврядування напрацювати відповідні пропозиції.

Відтак, до кінця січня поточного року, процедура визначення центрів госпітальних округів повинна бути завершена, а документи передані Міністерству охорони здоров’я України.

http://novovolynsk-rada.gov.ua