Новини міста

Психоневрологічне відділення у Нововолинську відстояли

likarnia2

Питання збереження психоневрологічного відділення №11 Волинської обласної психіатричної лікарні №2 смт. Олика, що в нашому місті,  виникло після того, як його працівники були повідомлені про те, що розпочинається процес реорганізації, який передбачає скорочення саме їхнього підрозділу.

Проти такого рішення виступили в першу чергу ті мешканці, рідні та близькі яких знаходять порятунок в стінах цієї установи. Гостроти проблемі надав той факт, що зараз чимало учасників АТО повертаються з фронту й потребують всебічної медичної допомоги. Створення цього відділення у  2002 році було нелегко домогтися  ініціативній  групі. А тепер хтось одним розчерком пера хоче його закрити.

Відстоювати право нововолинців лікуватися у рідному місті, а не їхати за сотню кілометрів в обласні  лікарні, взялися депутати обласної ради Валерій Курстак та Алла Лісова, які не один раз зустрічалися з завідувачкою і працівниками, ознайомилися з умовами перебування хворих у стінах цієї установи. Спочатку у жовтні, а повторно – у грудні  минулого року вони озвучили запити й підготували звернення, в яких переконували своїх колег не допустити ліквідації психоневрологічного відділення у Нововолинську і закликали їх підтримати. До вирішення проблеми долучилася міська влада в особі першого заступника Нововолинського міського голови, секретаря ради  Андрія Сторонського. Питання на своїх рівнях почали піднімати й інші депутати.

Повернулися до предметної розмови, чи функціонуватиме це відділення в шахтарському місті, на  засіданні постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства. На ньому розглянули депутатський  запит нововолинських  обранців громади  Алли Лісової та Валерія Курстака, які клопочуться про збереження фінансування з обласного бюджету психоневрологічного відділення № 11 обласної психіатричної лікарні №2 смт. Олика, що базується в Нововолинській центральній міській лікарні. За пропозицією ОДА відділення пропонується закрити або передати на фінансування місту.
Начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюкаргументував рішення припинити фінансування відділення з двох причин. Перша та, що в Нововолинську порушуються норми Закону України ”Про психіатрію”, назвавши умови, які практикуються в цивілізованих країнах: психіатрично хворі лікуються вдома і  адаптовуються до життя в сім’ї. Тому краще давати кошти на лікування і медикаменти цим пацієнтам, а не тримати їх по декілька місяців, а то й роками  в спеціалізованих закладах. Другий аргумент  проти фінансування відділення – дефіцит бюджету. Заступник Нововолинського міського голови, секретар ради Андрій Сторонськийпереконував присутніх, що лише з наступного року  місто зможе забрати відділення на власне  фінансування, а зараз готові скоротити кількість ліжок з 25 до 15 і просять  все ж таки співфінансування з обласного бюджету.

Зважити на прохання  Андрія Сторонського й підтримати рішення на користь Нововолинська депутатів переконував депутат Валерій Курстак.  Він  ще раз зауважив, що в шахтарському місті психіатричної допомоги потребує близько двох тисяч людей, серед них і демобілізовані воїни АТО.
Врешті члени комісії  рекомендували до 1 березня  нинішнього року профінансувати відділення з обласного бюджету, згодом – утримувати на умовах співфінансування з міською казною. Втім, вже в наступному році   рекомендовано Нововолинській  міській раді подбати про відділення як  про структурний підрозділ центральної міської лікарні.

Із сайту «Волинська обласна рада» з доповненням

Джерело : Нововолинська газета “Наше місто”