Психоневрологічне відділення у Нововолинську відстояли

Питання збереження психоневрологічного відділення №11 Волинської обласної психіатричної лікарні №2 смт. Олика, що в нашому місті, виникло після того, як його працівники були повідомлені про те, що розпочинається процес реорганізації, який передбачає скорочення саме їхнього підрозділу.
Проти такого рішення виступили в першу чергу ті мешканці, рідні та близькі яких знаходять порятунок в стінах цієї установи. Гостроти проблемі надав той факт, що зараз чимало учасників АТО повертаються з фронту й потребують всебічної медичної допомоги. Створення цього відділення у 2002 році було нелегко домогтися ініціативній групі. А тепер хтось одним розчерком пера хоче його закрити.
Відстоювати право нововолинців лікуватися у рідному місті, а не їхати за сотню кілометрів в обласні лікарні, взялися депутати обласної ради Валерій Курстак та Алла Лісова, які не один раз зустрічалися з завідувачкою і працівниками, ознайомилися з умовами перебування хворих у стінах цієї установи. Спочатку у жовтні, а повторно – у грудні минулого року вони озвучили запити й підготували звернення, в яких переконували своїх колег не допустити ліквідації психоневрологічного відділення у Нововолинську і закликали їх підтримати. До вирішення проблеми долучилася міська влада в особі першого заступника Нововолинського міського голови, секретаря ради Андрія Сторонського. Питання на своїх рівнях почали піднімати й інші депутати.
Повернулися до предметної розмови, чи функціонуватиме це відділення в шахтарському місті, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства. На ньому розглянули депутатський запит нововолинських обранців громади Алли Лісової та Валерія Курстака, які клопочуться про збереження фінансування з обласного бюджету психоневрологічного відділення № 11 обласної психіатричної лікарні №2 смт. Олика, що базується в Нововолинській центральній міській лікарні. За пропозицією ОДА відділення пропонується закрити або передати на фінансування місту.
Начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюкаргументував рішення припинити фінансування відділення з двох причин. Перша та, що в Нововолинську порушуються норми Закону України ”Про психіатрію”, назвавши умови, які практикуються в цивілізованих країнах: психіатрично хворі лікуються вдома і адаптовуються до життя в сім’ї. Тому краще давати кошти на лікування і медикаменти цим пацієнтам, а не тримати їх по декілька місяців, а то й роками в спеціалізованих закладах. Другий аргумент проти фінансування відділення – дефіцит бюджету. Заступник Нововолинського міського голови, секретар ради Андрій Сторонськийпереконував присутніх, що лише з наступного року місто зможе забрати відділення на власне фінансування, а зараз готові скоротити кількість ліжок з 25 до 15 і просять все ж таки співфінансування з обласного бюджету.
Зважити на прохання Андрія Сторонського й підтримати рішення на користь Нововолинська депутатів переконував депутат Валерій Курстак. Він ще раз зауважив, що в шахтарському місті психіатричної допомоги потребує близько двох тисяч людей, серед них і демобілізовані воїни АТО.
Врешті члени комісії рекомендували до 1 березня нинішнього року профінансувати відділення з обласного бюджету, згодом – утримувати на умовах співфінансування з міською казною. Втім, вже в наступному році рекомендовано Нововолинській міській раді подбати про відділення як про структурний підрозділ центральної міської лікарні.
Із сайту «Волинська обласна рада» з доповненням
Джерело : Нововолинська газета “Наше місто”