Новини енергоефективності

Американський волонтер організував роздільний збір сміття у містечку на Вінничині

stivs_04

Американський волонтер Дейв Стівс організував роздільний збір сміття у місті Бар на Вінничині.

Молодий економіст, який нещодавно перебрався з штату Орегон до райцентру і вже досконало вивчив українську мову, з власної ініціативи збирає порожні пляшки та вчить містян ефективному поводженню з відходами, передає EcoTown.com.ua з посиланням на Винница.info.

24-річного Дейва Стівса направили в Україну з міжнародної організації “Корпус Миру”, куди він влаштувався працювати. У Барі волонтер має працювати за контрактом півтора роки. У приміщенні райдержадміністрації йому виділили офіс.

Йдучи кожного ранку на роботу іноземець підбирає сміття та викидає його у спеціальні контейнери.

“Це так просто викинути непотріб у смітник», – зауважує американець українською з акцентом.

Дейву Стівсу допомагає український волонтер, викладач Барського педагогічного коледжу за спеціальністю живопис Роман Мочарний.

Два місяці тому однодумці встановили перший контейнер для пляшок біля базару. Спеціальну урну виготовив місцевий коваль. Тестова спроба виявилася вдалою.

Як зазначають волонтери, двічі на місяць контейнер наповнюється порожніми пластиковими пляшками.

“Навіть не очікували, що люди почнуть викидати пляшки, – радісно зауважує Роман Мочарний. – Двічі на місяць спорожнюємо контейнер – пляшки переносимо у розташоване неподалік приміщення та сортуємо”.

Дейв Стівс бере активну участь у сортуванні вторсировини. “Пластик, скло, метал – розділяємо окремо, – розповідає американець. – Пластик сортуємо по кольорам: коричневий, зелений, синій».

Незабаром на сортувальній станції мають встановити спеціальну установку, яка буде стискати пластмасову тару. «Готові брикети передаватимемо на сміттєпереробний завод у Вінниці», – зазначають активісти.

Зараз волонтери закупили контейнери для місцевих шкіл.

«У Барі купили чотири баки, які можна розмістити як у коридорі навчального закладу, так і на вулиці, – розповідає Дейв Стівс. – Презентуємо проект про сортування сміття у школах, просимо учителів, щоб вони дали розуміння дітям, що екологія міста залежить від них».

Ще 15 контейнерів буде встановлено у житлових масивах Бару, кажуть волонтери, зауважуючи, що мер запропонував співпрацю у цьому питанні.

Дейв Стівс почав займатися волонтерством ще у США, де організовував бігові марафони та прибирання територій.

Міжнародна організація знімає Дейву Стівсу лише житло, а живе волонтер за кошти, які отримав за продані перед відїздом з батьківщини речі.

Стати представником “Корпусу Миру” не так легко, зауважує американець. “Приймають лише з вищою освітою, міцним здоров’ям та після проходження важких психологічних тестів, – пояснює Дейв Стівс. – Я мріяв допомагати людям та знайомитися з новою культурою, мовою та їжею”.

Дейв Стівс, який закінчив Орегонський університет за спеціальністю – економіст, у студентські роки підпрацьовував барменом. «Бармен переїхав жити до Бара, – жартує американець. – В Америці я жив у великому будинку, який орендував з друзями”.

З близькими Дейв Стівс спілкується через “Скайп”, а у вільний час подорожує Україною – вже відвідав Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Чернігів, Київ та Житомир.