Новини міста

Чи передадуть приміщення прокуратури у комунальну власність міста?

1060-1411023484_7365-fbpost

На початку цього тижня надійшла відповідь від Генеральної прокуратури України на лист виконавчого комітету Нововолинської міської ради  щодо передачі адміністративної будівлі, що знаходиться за адресою: м. Нововолинськ, вул. Маяковського, 19, у комунальну власність територіальної громади міста для розміщення в ній дитячої дошкільної установи, який був надісланий у грудні 2016 року.

Як зазначено у відповіді Генпрокуратури, ця будівля   до вересня 2014 року використовувалася прокуратурою Волинської області на умовах оренди більше дев’яти років. За час експлуатації цієї будівлі прокуратурою Волинської області проведено її поточний ремонт та облаштування прибудинкової території за рахунок коштів Державного бюджету України.

1 copy

 

2 copy copy

– На теперішній час будівля використовується прокуратурою Волинської області за призначенням, – повідомляється у листі Генпрокуратури. – Відповідно до Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» з державної у комунальну власність передаються виключно об’єкти, зазначені у частині 1 статті 7 Закону, але вказане майно зареєстровано за органами прокуратури як адміністративна будівля та не входить до цього переліку.

Крім того, як значиться у листі, абзацом 15 пункту 1 статті 7 цього Закону передбачено безоплатну передачу інших об”єктів з державної у комунальну власність за умови, що такі об”єкти не менше двох разів пропонувалися до продажу конкурентними способами приватизації Фондом державного майна, але не були реалізовані.

– З огляду на вищевикладене питання щодо передачі нерухомого майна за адресою: м.Нововолинськ, вул.Маяковського, 19, у комунальну власність не може бути вирішено. Разом з тим пунктом 2 статті 7 указаного Закону передбачено процедуру передачі об”єктів права державної та комунальної власності шляхом обміну об»єктами. Слід зазначити, що об”єкт комунальної власності, який буде запропонований для обміну, повинен бути рівноцінним державному майну, – йдеться у відповіді Генеральної прокуратури України.

З цього приводу перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський  зауважив, що уже не вперше виконавчий комітет Нововолинської міської ради звертався до Генпрокуратури стосовно повернення адмінбудівлі за адресою вул. Маяковського, 19, у міську комунальну власність.

-У відповіді Генпрокуратури на попередній лист виконкому також повідомлялося, що зазначена будівля є нежитловою та використовується органами прокуратури за призначенням, – сказав Андрій Сторонський. – Однак, як відомо, на звернення народного депутата України Ігоря Гузя з цього ж питання Генпрокуратура дала відповідь дещо іншого змісту, а саме, що не заперечує проти передачі адміністративної будівлі по вулиці Маяковського, 19, у комунальну власність територіальної громади міста за умови розміщення в ній дитячої дошкільної установи. Так яка відповідь є правдивішою і на що сподіватися нововолинцям?

novovolynsk-rada.gov.ua