Новини енергоефективності

Містечко на Донеччині власними силами встановлює теплові насоси та будує 15 біоколелень

Pocq1dx4fiY2eE

У місті Покровськ Донецької області встановлюють теплові насоси у бюджетних установах та будують п’ятнадцять твердопаливних котелень замість неефективних газових.

Як зазначає міський голова Руслан Требушкін, програму енергозбереження у 75-тисячному райцентрі запровадили заручившись підтримкою обласної адміністрації та губернатора, передає EcoTown.com.ua з посиланням на Прапор індустрії.

«Завдяки реформі децентралізації у Покровську (до травня 2016 – Красноармійськ), який останні роки жив без мера, з’явилася можливість об’єктивно оцінити масштаб проблем і зрушити ситуацію з мертвої точки: з’ясувалося, що у міському бюджеті “зависли” чималі гроші – до 30 мільйонів гривень, які частково розподілили між 36 округами(по 600 тисяч кожному), 200 тисяч пішло на ремонт доріг, тротуарів та благоустрій, а решту вирішували як витратити на громадських зборах, – розповідає мер. – У місті відразу запустили кілька великих проектів, один з найголовніших – теплова модернізація міського господарства: спочатку замінили вікна та двері, утеплили фасади, що істотно знизило тепловтрати, а зараз встановлюємо теплові насоси та будуємо 15 твердопаливних котелень, які працюватимуть на дровах, деревних відходах і брикетах з них».

Монтаж котелень завершиться до кінця січня – і опалення у школах, дитячих садках та лікарнях стане дешевшим приблизно у півтора рази, пояснює Руслан Требушкін.

«За паливом для нових котелень не треба далеко ходити: лише обрізка дерев та вирубування сухостою у міських парках, за якими не доглядали десятки років, дала величезну кількість дров, трісок і тирси, – каже міський голова. – Дров настільки багато, що навіть частину вирішили безкоштовно роздати малозабезпеченим сім’ям, які живуть у будинках з пічним опаленням».

Лише на теплозбереженні протягом опалювального сезону плануємо зекономити більше 10 мільйонів гривень, наголошує Руслан Требушкін.

На додачу, у Покровську відновили цілодобову подачу води, утеплюють й ремонтують амбулаторії, школи. «Планується завершити комплексну реконструкцію найбільшої з міських шкіл, – ділиться планами мер. – На виділені за президентською програмою кошти у навчальному закладі встановлять сучасну систему енергозбереження, нове обладнання, зроблять нові класи та спортзали».

У Покровську повністю компенсують відсотки за кредитами бізнесменам, які створюють у місті нові робочі місця, зауважує Руслан Требушкін.

«Нещодавно одне підприємство придбало місцевий хлібозавод, який кілька років простоював, – нові власники не тільки забезпечили містян роботою, а й хлібом соціальних сортів без націнки, – розповідає міський голова. – Поки що сума зобов’язань громади за цими відсотками становить близько 400 тисяч гривень, – втім, сподіваюся, вона виросте».

Примітно, що за 11 місяців 2016 року до місцевого бюджету Покровська надійшло 292 мільйонів гривень, що на 46,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У 2017 році у Покровську планують почати упорядковувати дев’ять парків.

«Збираємося подавати проекти з благоустрою міста на конкурс в облдержадміністрації, – каже Руслан Требушкін. – До кінця цього року буде готовий проект реконструкції головного міського парку “Ювілейний” – є надія, що влада підтримає наші починання – потрібні і нові доріжки, водойми, і ліхтарі, і атракціони – роботи не на один рік і не на один десяток мільйонів».

До того ж потрібно відремонтувати вулицю Шмідта – одну з головних магістралей Покровська, продовжує мер.

«Для мешканців багатоповерхівок, які захочуть самоорганізуватися в ОСББ, виділимо 10 мільйонів на будматеріали – нехай лагодять свої будинки, – ділиться планами Руслан Требушкін. – Також збираємося реконструювати старий гуртожиток: перетворимо його в будинок приблизно на 80 квартир і роздамо їх вимушеним переселенцям і місцевим черговикам».

У Покровську також прийняли програму з висадки горіхів, ліщини та фундука, запевняє міський голова.

«У нас безліч пустирів, балок і занедбаних скверів – за шість років, на які розрахована ця програма, ми їх розчистимо, засадимо горіховими деревами – в результаті, крім красивих парків і свіжого повітря, місто отримає чималий дохід від продажу цінних плодів», – резюмує Руслан Требушкін.

«Місто стало чистішим, упорядженішим, – і люди частіше посміхаються, – зауважує водій таксі Василь Соловйов. – Мабуть, з десяти чоловік дев’ять скажуть, що життя змінилося».