Новини енергоефективності

Перше енергоефективне село в Україні: На Харківщині збудують сонячну електростанцію 1,8 МВт

2-28-6-13766-najden-investor-dlja-stroitelstva-solnechnoj-640x640

Перше енергоефективне село в Україні – село Веселе Харківської області – знайшло інвестора для зведення сонячної електростанції потужністю 1,8 МВт, повідомляє EcoTown.com.ua

Як повідомив на своїй сторінці у facebook засновник Харківського енергетичного кластеру Станіслав Ігнатьєв, СЕС побудують в рамках проекту, який реалізується регіональним центром міжнародних проектів і програм та Інститутом сталого розвитку за підтримки спільної програми “Small project assistance” (SPA) Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпусу Миру США і передбачає створення моделі енергодостатнього сільського населеного пункту.

«На даний момент завершено проектні роботи з будівництва місцевої сонячної електростанції потужністю 1,8 МВт, – наголошує він. – Але найголовніше, що знайдено інвестора для зведення найбільшого об’єкту “зеленої” енергетики у Харківській області”.

За словами Станіслав Ігнатьєва, наразі реалізовано три етапи проекту. «На першому – були створені об’єкти місцевої теплоенергетики: 2 котельні, які використовують місцеву біомасу, на другому – встановлено тепловий насос для опалення та повна його термомодернізація, – пояснює фахівець. – На третьому – освітлено 5 км вулиць, використовуючи LED-лампами та фотовольтаїчні панелі, а у місцевій школі замінено 45 старих вікон на енергоефективні та встановлені датчики руху для економії на освітленні».

Ключові підрядники для подальшої реалізації проекту будуть залучені з Харківського енергетичного кластеру.

У 2015 році проект “Енергоефективне село”, реалізація якого розпочалася у 2014 році за ініціативи двох волонтерів «Інституту сталого розвитку» Евана Хьюза (Корпус Миру США) та Лукас Добрі (Університет Санки-Галена, Швейцарія),
був визнаний Кабміном та Радою Європи кращим енергоефективним проектом для реалізації у сільських населених пунктах.