Новини партнерів

Теплодіагностіка будинків: поєднання енергозбереження з навчанням

konotop-1
За повідомленням комунікаційного менеджера проекту, 17 січня 2017 в рамках виконання комунікаційного плану Проекту CoM-DeP «Підвищення енергоефективності освітніх установ Конотоп», який реалізується в місті завдяки грантовій підтримці Європейського Союзу, було розпочато здійснення тепловізійної діагностики житлових будинків згідно з отриманими заявками від жителів міста, повідомляє com-dep.enefcities.org.ua.

Слід зазначити, що даний фокус-день був особливим, оскільки його мета передбачала, крім здійснення діагностики будівель і виявлення джерел тепловтрат, проведення своєрідного «майстер-класу» для енергокоманди спеціалізованої школи №2.

Нещодавно в місті стартував проект «Школа енергії 2.0», який реалізується спільно з Асоціацією «Енергоефективні міста України», і учасник проекту – спеціалізована школа №2, вже впевнено набуває досвід в сфері енергоменеджменту та крокує до освоєння азів енергоаудиту шкільної енергокомандой «Гефіас». Тому, до участі в тепловізійних обстеженнях фахівці управління економіки міської ради залучили учнів, які є членами енергокоманди школи.

Під керівництвом міських енергоменеджерів та в супроводі вчителя, юні енергоаудитори / енергоменеджери провели обстеження тепловізором будівель школи, дитячого садка №10 «Ялинка» і приватного житлового будинку, ознайомилися з правилами користування тепловізором, дізналися, як правильно виявляти джерела тепловтрат і перевіряти ефективність вже здійсненого утеплення . В ході обстеження учні висловлювали свої думки з приводу отриманих даних і, як справжні фахівці, пропонували заходи для усунення «містків холоду».

Підтримавши навчальну ініціативу управління економіки, відділу освіти та школи №2, адміністрація садочка №10 «Ялинка» запросила енергокоманду для вимірювання вологості дров, використовуваних для опалення закладу. Таким чином, діти мали можливість практично попрацювати з ще одним приладом – влагомером.

Проведені обстеження і отримані знання виявилися дуже цікавими для учнів і неодмінно стануть в нагоді в подальшій роботі над проектом.

У сучасних умовах питання захисту навколишнього середовища і збереження тепла в будинках стають особливо актуальними. Ми розуміємо, що своєчасно закритий кран, заклеєні вікна або вимкнене світло – це маленькі, але кроки до власного благополуччя і важливий внесок в екологічно безпечне майбутнє. Однак через відсутність відповідної інформації про джерела втрат, будь-які впроваджені заходи з енергозбереження не матимуть належної ефективності. Саме тому ознайомлення споживачів з різними аспектами теплозбереження для підвищення енергосознанія є важливою спільною роботою міської ради та освітніх установ міста.konotop_2 konotop-3