Новини партнерів

Гранти на закупівлю обладнання для створення нових робочих місць (Хмельницька обл.)

collage_grants

У Хмельницькій області  оголосили конкурс проектів, переможці якого отримають грант від Євросоюзу. Дедлайн – 20 лютого 2017 р.

У Хмельницькій області сьогодні оголосили конкурс проектів, переможці якого отримають грант від Євросоюзу. Територіальна громада, комунальний заклад чи благодійний фонд пропонує ідею щодо створення у себе нового робочого місця. Якщо вона сподобається європейцям – вони забезпечать це робоче місце обладнанням. Точніше – відшкодують половину його вартості, розповідає менеджер проекту «Створення сучасної моделі управління регіональним розвитком ринку праці в області» Катерина Савчук: «Ми провели попередню оцінку заявок учасників. Вони пропонують різні варіанти: реабілітаційне, пральне, гончарне, перукарське обладнання, швейні машини. Обмежень немає ніяких і немає прив’язки до конкретної сфери, де буде створене робоче місце – це може бути і економіка, і соціальний сектор». Потенційні учасники мають рівно три тижні, щоб подати свої заявки. Мають розповісти про робоче місце, яке хочуть створити, вартість обладнання, яке слід закупити, довести свою платоспроможність, щоб у майбутньому забезпечити працівника заробітною платою. Майбутнім учасникам конкурсу радять добре подумати перш, ніж подавати ідеї. Проект має бути не лише цікавим, а й корисним для людей та прибутковим, переконує директор Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА Світлана Лукомська: «У якому селі буде зайвим, наприклад, ательє, де б кожен житель міг прийти і підшити одяг чи відремонтувати взуття? У якому селі буде зайвою баня? Все це – прибуткові проекти. Євросоюз нас вчить, що слід не просто створити робоче місце, а зробити так, щоб воно приносило доходи громаді, а не зайве навантаження». Керівництво історико-культурного заповідника «Межибіж» планує взяти участь у конкурс проектів, тут вже мають кілька ідей, каже директор заповідника Олег Погорілець: «В нас є потреба створити ремонтно-реставраційну бригаду. Їй не треба багато обладнання, але вона зможе підтримувати фортецю у належному стані і, за потреби, обслуговувати жителів громади. Ще одна ідея – це створення сувенірної крамнички». Максимум, який Євросоюз може дати переможцю конкурсу – 350 тисяч гривень. Сума може бути меншою, але обов’язково складатиме половину вартості обладнання, придбаного для створення одного робочого місця. Організатори очікують, що на умовах співфінансування зможуть обладнати в області до 20 нових робочих місць – саме стільки може бути і переможців конкурсу. Заявки учасників прийматимуть до 20 лютого. А вже у червні проекти, що отримали гранд, мають повноцінно запрацювати.

Прийом заявок на участь в конкурсі триватиме до 18:15 години, 20 лютого 2017 року. Дізнатися про необхідний пакет документів можна на сайті проекту ЄС (http://podillyanews.com/2017/01/31/yevrosoyuz-mozhe-chastkovo-profinansuvaty-zakupivlyu-obladnannya-dlya-stvorennya-novyh-robochyh-mists-v-hmelnytskij-oblasti/). Переможців конкурсу визначатиме спеціально створений Конкурсний комітет. Результати конкурсу опублікують на сайті Департаменту соцзахисту населення Хмельницької ОДА та сайті проекту ЄС.

Приймають заявки за адресою: м. Хмельницький, майдан Незалежності, 2, каб. 340-341, тел. (0382) 61-90-20, e-mail: rynok.pratsi@gmail.com.

http://gurt.org.ua