Новини енергоефективності

Вчені розробили дешевий водоочищувач на сонячній енергії, що втричі ефективніший за аналоги

1

Технологію очищення води за допомогою сонячної енергії, яка є дуже дешевою та ефективною в порівнянні з існуючими рішеннями, розробили вчені з Університету Буффало, США.

Як повідомляє EcoTown.com.ua, розробка має численні переваги: водоочищувач портативний, а використання сонячних панелей доступне в будь-якій точці Землі. Однак вчені доопрацювали існуючу технологію і вдосконалили систему фільтрації. Їхній «сонячний парогенератор» як інші подібні пристрої, очищує та опріснює воду в процесі випаровування, а потім збирає чисту воду в окремому резервуарі. Для корпусу своєї розробки американці використали ізолюючий пінополістирол, а також додали пористий папір з покриттям з вуглецевої сажі. Папір вбирає воду, а сажа поглинає сонячне світло і потім перетворює сонячну енергію в тепло. Вчені запевняють, що конструкція, яка замінила класичний оптичний концентратор світла (наприклад, лінзи), підвищила ефективність перетворення сонячної енергії з 30-40% до 88%. Таким чином розробники намагаються наблизитися до 100% ефективності використання енергії.

Випробування показали, що водоочищувач за день може виробляти від 3 до 10 літрів чистої води, в той час як комерційні фільтри, що теж використовують в роботі сонячне світло, всього 1-5 літрів. Водоочищувач американських вчених вирізняється й ціною – комплектуючі для його створення коштують лише $1,6 за квадратний метр проти близько $200 за аналогічні пристрої.

Дешевизна і ефективність розробки можуть серйозно вплинути на якість життя людей у ​​багатьох регіонах, а також заощадити величезні гроші – на період з 2010 по 2030 роки Міжнародний економічний форум очікує витратити 26 трильйонів доларів на модернізацію водної інфраструктури.

«Система, над якою ми працюємо, буде ідеальною для невеликих спільнот, які зможуть отримувати власну питну воду так само, як вони отримують електроенергію за допомогою сонячних батарей, – кажуть вчені».