Новини партнерів

Виховання свідомого ставлення до ресурсів починається з дитинства

slav5

В рамках грантового проекту Європейської Комісії «Пілотний проект з реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку Славутич до 2020 року – проведення термомодернізації 2-х муніципальних об’єктів бюджетної сфери», рішенням Славутицької міської ради №50-4-VIІ від 11.12.2015 затверджено Програму формування енергетичної і кліматичної свідомості славутчан на 2016-2020 роки, повідомляє com-dep.enefcities.org.ua.

Програма передбачає впровадження довгострокової загальноміської політики освіти з питань енергозбереження, виховання енергетичної та кліматичної свідомості, створення в Славутичі сучасної системи екологічної освіти, формування у славутчан практичних навичок раціонального використання енергоресурсів та виховання почуття відповідальності перед нинішніми і прийдешніми поколіннями за поліпшення екологічного стану Славутича.

В процесі реалізації такої нестандартної для Славутича загальноміський Програми, в 2016 році, були проведені корисні і цікаві освітні, творчі і спортивні заходи.

Проведено конкурс малюнка «Чарівний світ енергозбереження», за результатами якого 27 дитячих робіт нагороджені дипломами та призами. Організовано постійно діюча виставка цих конкурсних малюнків в конференц-залі міського методичного центру управління освіти.

Відбувся міський етап учнівської олімпіади з екології Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН України у відділеннях хімії та біології, екології та конкурс рефератів для учнів 8-11 класів «Зміна клімату – глобальна загроза людству».

Проведена конференція для учнів 8-11 класів «Славутич – погляд у майбутнє» допомогла Славутицької молоді розглянути сталий енергетичний розвиток як нову перспективу для Славутича, визначити проблеми енергозбереження в Україні, і в місті Славутичі, ознайомитися з існуючими альтернативними нетрадиційними джерелами тепла. ХХIІІ Міжнародний фестиваль дитячої демократії, телебачення, преси та творчості «Золота осінь Славутича – 2016» запропонував молоді квест для лідерів «Як стати мером. Екологія міста », Гран-прі квесту отримала команда« ГАРТ »Славутицької ліцею. Наймолодші славутчани з радістю прийняла участь у розважальній екологічної акції «Збережи ялинку».

Славутицький педагоги навчальних закладів приєдналися до конкурсу «Краща програма факультативу (гуртка) з енергозбереження», і ними вже розроблені 3 факультативні програми, результати конкурсу будуть підведені в 2017 році.

В рамках Енергетичної спартакіади навчальних закладів пройшла виставка малюнка «Енергія і Я», конкурс енергоаудитів «Як зберегти енергію в моїй школі», спортивно-розважальний захід «Енергійний школяр» і конкурс стінгазет «10 порад щодо економії енергоресурсів». Також тематичні виставки малюнків «Енергія і Я» проводилися під час роботи пришкільних літніх таборів.

Дорослі славутчани теж не залишилися осторонь екологічної політики міста, і приєдналися до акції з прибирання та озеленення Славутича в рамках руху «Зробимо Україну чистою!», А також вони приєдналися до екологічного велопробігу та велоквест в рамках інформаційної кампанії «22 вересня – День без авто ».

Реалізація заходів Програми допомагає міській владі Славутича вдосконалити її політику енергоефективності та поступово формує екологічно свідоме суспільство Славутича.

Більш детальну інформацію про реалізацію грантового проекту Європейської Комісії в м.Славутич можна подивитися на сторінці проекту: www.slavnrj.in.ua

Slav4 Slav6