Новини партнерів

Місто Рені розпочинає роботу в Угоді мерів

16196055_1194079947308090_4275162680914633501_n

Починаючи з грудня 2016 року Асоціація “Енергоефективні міста України” у співпраці з проектом  “Муніципальна енергетична реформа в Україні” розпочала діяльність в рамках проекту “Надання допомоги місту-партнеру Рені Одеської області з планування дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР)” яка включає надання консультативної підтримки міста щодо підготовки Плану дій зі сталого енергетичного та кліматичного розвитку(надалі – План дій), повідомляє enefcities.org.ua

​Зважаючи на те, що ​23 грудня 2016 року​ місто Рені приєдналось до Угоди мерів​ і тим самим взяло на себе зобовязання по скороченню викидів парникових газів до 2030 року щонайменше на 30% на свої території.​ ​Завдяки активні позиції керівництва міста, Рені ​було відібрано містом-партнером у проекті “Муніципальна енергетична реформа в Україні”, що фінансує ​АМЕР США (​USAID​)​. Діяльність проекту направлена на розбудову потенціалу міста у напрямку сталого енергетичного розвитку.

1 і 2 лютого 2017р. у приміщенні Ренійської районної ради відбулась дводенна навчальна сесія для представників робочої групи з питань розробки Плану дій, яка була створена рішенням Дорадчого комітету 31 січня 2017 року на його першому засіданні.

Навчальна сесія включала ознайомлення представників робочої групи із загальними принципами написання Плану дій, розробкою базового кадастру викидів парникових газів, оцінки кліматичних ризиків та уразливостей міста до змін клімату, а також заходів з підвищення енергоефективності у різних секторах та підготовки фінансової рамки і ранжування проектів в залежності від рентабельності та інших соціальних та екологічних факторів.

За результатами навчання робоча група визначила сектори для оцінки викидів парникових газів(житловий, бюджетний, вуличне освітлення, транспорт, у т. ч. приватний, комунальний і транзитний) та розпочала збір інформації по енергоспоживанню.