Новини партнерів

Дні cталої енергії – можливість розповісти жителям про зміни клімату

den1_1_0

Як цікаво розповісти жителям міста про зміни клімату та залучити їх до роботи по скороченню викидів парникових газів? З цим питань стикаються місцеві органи влади та громадські організації міст, які приєдналися до Угоди мерів по клімату та енергії.

Одним із кроків такої інформаційної роботи є проведення Днів сталої енергії. Як їх організувати, чому приділити особливу увагу і як виміряти ефективність, розповіли фахівці на семінарі-тренінгу «Дні сталої енергії в рамках Угоди мерів», який 24-25 січня пройшов в Мінську.

Відкрила захід Голова МГО «Екопартнерство» Юлія Яблонська. Вона нагадала, що семінар-тренінг проводиться в рамках проекту ЄС «Підтримка ініціативи «Угода мерів »в Білорусії» і побажала учасникам отримати на заході корисні знання і навички, які можна буде використовувати в своїх містах.

Вітальне слово учасникам сказала також координатор проектів ЄС з екології та енергетики Делегації ЄС Олена Ракова. Вона зазначила, що найближчим часом для міст, що беруть участь в Угоді мерів по енергії і клімату, буде анонсовано кілька конкурсів на отримання фінансової підтримки Європейського Союзу. За її словами, під час написання заявок необхідно приділяти велику увагу якості перекладу на англійську мову і не забувати про відповідність темі конкурсу.
Навчати учасників приїхали представники Асоціації «Енергоефективні міста України» Олег Гарасевич і Віталій Волков. Дана організація є структурою підтримки підписантів Угоди мерів в Україні, де до ініціативи приєдналося вже 76 міст.

Олег Гарасевич розповів про складові успіху при створенні нової культури споживання енергії для населення. Йдеться про мотивацію, коли прибираються стимули, що підтримують старі алгоритми поведінки, наприклад, підвищуються тарифи на енергію. Потім необхідно показати жителям шкоду старих звичок і запропонувати альтернативне рішення. Він детально зупинився на різних типах заходів, які можуть бути проведені з питань енергозбереження та зміни клімату. Серед них: освітні, спортивні, демонстраційні, культурні та офіційні. Він згадав про таких нових для Білорусії заходів, як добровільні енергокоманди з жителів району та енергетичні сусідства.

Що стосується Днів сталої енергії, то Олег Гарасевич порадив поєднати дату їх проведення з масовими міськими заходами, таке рішення дозволить поінформувати найбільшу кількість людей. Коли визначено час проведення Днів сталої енергії і складено програму заходів, то підписантам необхідно внести цю інформацію в особистому кабінеті на сайті www.soglasheniemerov.eu.

Український тренер показав на слайдах покрокову інструкцію підготовки Днів сталої енергії і акцентував увагу учасників семінару-тренінгу на те, що необхідно тісно взаємодіяти зі ЗМІ на всіх етапах підготовки заходів.
Під час роботи в групах учасники планували різні заходи для своїх міст в рамках проведення Днів сталої енергії.

У другий день семінару-тренінгу учасники докладніше познайомилися з білоруським досвідом проведення заходів з питань енергозбереження та зміни клімату. Спеціаліст з енергетичних проектів МГО «Екопартнерство» Наталія Андрієнко розповіла про інформаційну кампанію з енергозбереження, яка кілька років тому пройшла в Жодіно, Осиповичах і Барановичах. Одним з найяскравіших її заходів стало створення плакатів з порадами щодо економії енерго- та водно- ресурсів, де зображені фотографії місцевих жителів. Також Наталія Андрієнко розповіла про всілякі конкурси та акції, які проводилися МГО «Екопартнерство» в рамках Шкільного проекту використання ресурсів та енергії.

Учасники тренінгу ознайомилися з досвідом Полоцька, який вже організовував Дні сталої енергії. Представник фонду «Інтеракція» Світлана Піддубна розповіла, як вдалося оживити міське життя виступом акторів-мемів в громадському транспорті, розвішуванням на вулиці світлових куль, уроками сальси та бачати для всіх бажаючих.

Важливим моментом семінару-тренінгу стало оголошення про конкурс місцевих ініціатив в рамках проекту ЄС «Підтримка ініціативи« Угода мерів »в Білорусі», який стартує 1 лютого і дозволяє громадським організаціям і місцевим органам влади отримати фінансову підтримку для розробки і реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату.

На закінчення семінару-тренінгу Олег Гарасевич  нагадав, що інформаційна робота з питань енергозбереження та зміни клімату повинна проводитися в містах-підписантах впродовж усього року.

Статтю взято з офіційного сайту МГО «Екопартнерство»