Новини партнерів

Сергій Савчук: Брати участь у програмі “теплих” кредитів – економічно вигідно

img_546366a3d4ec0_big_w_f_0

У 2017 році програма продовжує бути популярною серед ОСББ. Так, з початку року вже 27 ОСББ приєдналися до програми та залучили 1,8 млн. грн на утеплення багатоповерхівок, що майже втричі більше, ніж на початку минулого року.

У тому, що Урядова програма безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла дієва, прозора та ефективна змогли переконатися десятки ОСББ та ЖБК з різних регіонів країни. Впродовж більш ніж трьох років дії програми ОСББ, які нею скористалися, реалізували 656 проектів із впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках, залучивши для цього майже 80 млн. гривень.

Для багатьох ОСББ участь у програмі стала оптимальним та єдиним економічно досяжним способом реалізації енергоефективних заходів, які зазвичай потребують чималого фінансування. “Ті ОСББ, які взяли участь у програмі “теплих” кредитів, усвідомили, перш за все, економічну вигоду. Так, ОСББ отримує з державного бюджету компенсацію 40% суми такого кредиту. Якщо у будинку проживають сім’ї-отримувачі субсидій, то для них обсяг відшкодування ще більший – 70%. Одержати додаткову компенсацію частини суми чи відсотків за кредитом можна і з місцевих бюджетів. Таким чином, більшу половину витрат, пов’язаний із реалізацією заходів з енергоефективності, бере на себе держава”, – пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Завдяки співфінансуванню з державного та місцевого бюджетів виплата кредиту не є обтяжливою для членів ОСББ. За підрахунками Держенергоефективності, якщо кредити оформлено на суму 100-500 тисяч грн на 5 років, то виплати однієї родини у багатоповерхівці за кредитом складуть від 30 до 100 грн у місяць.

«Навіть якщо кредит взято на суму 1 млн. грн разом з відсотками на 10 років, то витрати ОСББ складуть лише 55% цього кредиту, а решта – це державна та місцева допомога. Виплати за кредитом для кожної сім’ї складатимуть максимум 129 грн у місяць, а економія на комунальних платежах – 413 грн у місяць», – навів приклад Сергій Савчук.

Як бачимо, такий механізм співфінансування дозволив більше 650 ОСББ заохотити до енергоефективності. Найголовніше те, що ОСББ змогли впровадити різні енергоефективні заходи та як результат – зменшити енергоспоживання, що позитивно вплинуло на суми в комунальних платіжках, та отримати комфортні умови проживання.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Держенергоефективності України