Новини енергоефективності

У 2016 році Чернігівщина зекономила понад 28 млн грн завдяки утепленню будівель та переходу на біопаливо

01111

У 2016 році Чернігівська область зекономила понад 28,3 млн гривень завдяки впровадженню заходів з енергозбереження та переходу на біопаливо.

Станом на перше січня 2017 року була проведена часткова термомодернізація 875 з 3140 будівель бюджетної сфери Чернігівщини (27,9% від загальної кількості), а на 246 будівлях (7,8%) такі роботи вже завершили, передає EcoTown.com.ua.

Як зазначають в ОДА, торік на 63 об’єктах утеплили фасади, замінили вікна та двері на металопластикові.

«Для економії природного газу на 59 об’єктах – промислових підприємствах, що надають теплову енергію, теплопостачальних підприємствах та бюджетних установах – провели реконструкцію котелень для використання альтернативних видів палива, – зазначають у ОДА. – Завдяки впровадженим заходам область щорічно заощаджуватиме 2,7 мільйона кубометрів природного газу або 3,1 тисячі тонн умовного палива».

Як зазначають у Чернігівській ОДА, наразі реконструкція зовнішнього освітлення з використанням енергозберігаючих ламп проведена у 67,6% населених пунктів. Передбачається, що енергоощадні освітлювальні прилади дозволять області економити 700 тисяч гривень у рік.

На додачу, на Чернігівщині постійно розширюються виробничі потужності з випуску альтернативних видів палива.

«У 2016 році на кошти інвестора – 15 мільйонів гривень – побудовано завод з виробництва паливних брикетів потужністю 2000 тонн на рік, – зауважують в обласній адміністрації. – У якості сировини використовують відходи деревообробки та сільськогосподарського виробництва».

До енергозбереження долучаються й чернігівці. «В рамках урядової ініціативи понад 1700 фізичних осіб у обласному управлінні АТ “Ощадбанк”, обласній дирекції АБ “Укргазбанк” та філії АТ “Укрексімбанк” отримали на впровадження енергоефективних заходів кредити на суму 25 мільйонів гривень, – зазначають у Чернігівській ОДА. – Загалом у 2016 році завдяки запровадженню заходів енергозбереження область зекономила 30,5 тисяч тонн умовного палива на суму 28,3 мільйона гривень».

На 2016-2017 роки в бюджеті Чернігівщини на Програму стимулювання запровадження енергоефективних заходів населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів передбачено 2 мільйони гривень.