Новини міста

Андрій Сторонський : «Першочергово – якісна та своєчасна медична допомога»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Із підведення підсумків роботи першого місяця 2017 року розпочав прес-конференцію перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський.

Попри складнощі, бюджет  міста за цей період вдалося перевиконати на 5,7   відсотка, – відзначив  Андрій Миронович. – На черговій сесії міської ради будуть розподілені  лишки на вкрай необхідні потреби. А їх чимало. Тільки  близько 5 млн. грн. не вистачає на охорону здоров’я. Є проблеми з оплатою праці непедагогічних працівників, адже ці витрати з 1 січня цього року покладені на органи місцевого самоврядування. Разом з тим перший заступник міського голови висловив думку, що докладатимуть зусиль, аби поставлені завдання  виконувалися.

Андрій Сторонський повідомив на прес-конференції, що гірники ДП «Волиньвугілля» отримали 15-20 відсотків заробітку за  цьогорічний січень, однак, за грудень заборгованість шахтарям  становить 30 відсотків.

Андрій Миронович акцентував увагу й на питанні формування госпітальних округів, що передбачає медична реформа. Він повідомив, що Волинською обласною державною адміністрацією спільно з управлінням охорони здоров’я підготовлено проект щодо створення в області трьох госпітальних округів: у Луцьку, Ковелі та Нововолинську, однак на сесії облради депутати підтримали звернення до Кабміну про вісім таких медичних центрів.

-На жаль у питання створення округів втрутилося багато політики, – вважає  перший заступник міського голови. – Не можна створювати їх в тих лікарнях, які дотепер над цим не працювали. Ми постійно вкладали кошти у нашу міську лікарню : і в  обладнання, і в зміцнення матеріально-технічної бази.  Майже 10 млн. грн. було додатково спрямовано на медицину міста минулого року. Говорити про те, що одноразово якесь місто зараз візьметься за лікарню і приведе її до належного стану – це не вірно. Бо саме обладнання хворих не лікує. Потрібно підготувати фахівців, які зможуть на ньому працювати. Неможливо на голому місці створити вузькопрофільне відділення, якщо там немає спеціалістів, котрі можуть надавати медичну допомогу.  Першочергове  питання – це   якісна та своєчасна медична   допомога.

Андрій Сторонський переконаний, що створювати госпітальні округи потрібно, у першу чергу, враховуючи потужності та показники, які має лікарня.

Журналісти під час прес-конференції цікавилися і епідемічним станом захворюваності  на грип та ГРВІ  у місті.

Як зауважив перший заступник міського голови, сьогодні  спостерігається сезонне захворювання. Але місто не наближається до епідпорогу і  говорити про  запровадження  карантинних  заходів наразі   нема підстав.

Під час спілкування з представниками засобів масової інформації Андрій Сторонський  зупинився на питанні проведення адмінреформи. Адже, на його думку, укрупнення громад має відбуватися. І Нововолинськ  вже зробив перші кроки щодо співпраці з навколишніми селами. Так, на черговій сесії міської ради слухатиметься питання про співробітництво між територіальними громадами Нововолинська та Грядівської сільської ради. Напрацювання у цьому напрямку є й з іншими населеними пунктами Іваничівського району.

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії із ЗМІ та звязків з громадськістю

novovolynsk-rada.gov.ua