Новини енергоефективності

Вінницькі інженери розробили пристрій, який може заощаджувати опалення

medium-14829282989-

Гаджет працює в режимі «Енергозбереження без присутності людини».

На Вінницькому заводі «Промавтоматика» вигадали унікальний пристрій, який допоможе заощадити на опаленні газовими та електрокотлами. Як повідомили розробники заводу, гаджет «Smart warmth» народжувався близько півроку, і наразі він проходить випробування.

Аби пристрій запрацював, його потрібно приладнати до котла і налаштувати, відповідно до інструкції. Наприклад, якщо мешканці вийшли на довгий час з приміщення, «Smart warmth» почне поступово знижувати температуру в квартирі. Відповідно зменшуються і витрати опалення. За деякий час до повернення господарів він «підкрутить» опалення. Також у пристрої є цікавий режим «Кольорові сни», який полягає у зниженні температури повітря на кілька градусів, доки людина спить, а вранці вона повертається до звичної. За словами фахівців «Smart warmth» допоможе заощадити на опаленні 8-25%, залежно від ізоляції будинку.

«Промавтоматика» планує після тестування винаходу запустити його серійне виробництво. Він матиме чотири модифікації, кожна з яких буде відрізнятися опціями. Пристрій зможе показувати зовнішню температуру, тиск, вологість, вміст вуглекислого газу, матиме сигналізатор витоку газу і інтерфейс для управління через Інтернет. Тобто його можна буде використовувати на відстані.