Новини енергоефективності

У Маріуполі планують встановити 30 зупинок з енергозберігаючим освітленням на сонячних батареях

067

У Маріуполі планують встановити 30 зупинкових павільйонів з енергозберігаючим освітленням на сонячних батареях, броньованим склом та електронно-інформаційними екранами.

Як зазначив начальник Департаменту транспорту і зв’язку Маріупольської міської ради Василь Клат, нові об’єкти будуть споруджені з полімерних труб і оцинковки, передає EcoTown.com.ua з посиланням на 0629.com.ua.

«Деякі зупинки – у Центральному районі і біля заводських прохідних – матимуть електронні світлодіодні табло, на яких буде відображатися час приїзду громадського транспорту. – розповідає чиновник. – Зараз програма, яка дозволяє відстежити рух транспорту, працює у тестовому режимі».

Також біля нових зупинок з’являться однотипні мафи, орендарів яких зобов’яжуть відповідати за стан зупинки і чистоту, продовжує Василь Клат. «Підприємцям потрібно буде укласти договір пайової участі з міською радою та дотримуватися правил благоустрою», – пояснює чиновник.

Біля зупинок розмістять і бункери з піском, який працівники комунальної сфери зможуть використовувати при ожеледі, зауважує чиновник, додаючи, що розглядається також можливість облашування на павільйонах сонячних батарей.

“Це теж стане можливим, – впевнений Василь Клат. – Раніше ми думали, що програма з відстеження транспорту – це фантастика, але виявилося, що все реально”.

За словами секретаря міської ради Степана Махсми, модель зупинкового павільйону розроблялася з урахуванням успішного досвіду інших міст і побажань мешканців.

На встановлення сучасних зупинкових павільйонів у Маріуполі планують виділити з міського бюджету 7 млн 300 тис. гривень.