Новини міста

Небесна Сотня дивиться на нас

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20 лютого, ми серцем і пам’яттю повертаємося  до лютневих подій 2014 року, які назавжди змінили хід історії.Безжальні розстріли мирних демонстрантів,   які стали  на захист демократії, європейського майбутнього нашої держави, та передчасно обірвані людські життя. За таку бажану свободу нам довелося заплатити кров’ю кращих синів України.

Цього дня післяобідньої пори біля фотостели Небесної Сотні зібралися   сотні нововолинців: представники міської влади, військовослужбовці, молодь та   громадські активісти міста, щоб вшанувати подвиг Героїв, котрих на шляху боротьби за демократичні цінності та європейські прагнення не зупинили ні кулі снайперів, ні людська жорстокість.    У   списку Небесних сотні   і наш земляк – Сергій Байдовський. Саме 20 лютого, три року тому, під час протистоянь у Києві, так і не дочекавшись омріяної перемоги, він загинув від вогнепального поранення. Сергій їхав туди, щоб відстояти справедливість, змінити  Україну та її майбутнє. І за це віддав своє   життя.

– Сьогоднішній захід є проявом нашої шани  і вдячності. Якщо ми хочемо побудувати нову країну, то не повинні забувати, за що загинула Небесна Сотня, а про її подвиг мають знати і наступні покоління, – звертаючись до учасників заходу, наголосив   перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський.

На білому сніговому покривалі пломеніли лампадки, які виклали у формі тризуба  представники міської організації Союзу Українок, яких очолює Надія Бєльська.P2200009

Хвилиною мовчання вшанували полеглих воїнів Небесного війська  та усіх, хто загинув за свободу та незалежність нашої Батьківщини.

До портретів Героїв учасники заходу поклали квіти.

Панахиду за загиблими  воїнами Небесної Сотні відправили священники УПЦ КП на чолі із настоятелем Свято-Духівського храму, митрофорним протоієреєм Стефаном Фульмесом.

На завершення  мітингу – реквієму усіх об’єднав духовний гімн України «Боже, великий, єдиний».

P2200002

P2200013

P2200018

P2200023

P2200025

P2200028

Відділ з питань внутрішньої політики,

взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю міськвиконкому

novovolynsk-rada.gov.ua