Новини партнерів

Южне зацікавлене у підвищенні рівня енергоефективності

1_yuzhne_1

15 лютого 2017р. у м. Южне Одеської області, в рамках Проекту ЄС «Сильніші разом» відбулися три інформаційні заходи, присвячені тематиці ефективного використання ресурсів та відповідального ставлення громади до енергії. Увазі учасників, зокрема, було представлено можливості, які пропонують Проект ЄС «Угода мерів – Схід-2», Програма ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти», а також переваги співпраці з Асоціацією «Енергоефективні міста України».

Вранці у приміщенні міської ради запрошені експерти з міжнародних проектів і програм, державних установ та організацій громадянського суспільства зустрілися із керівництвом міста, профільних підрозділів міськвиконкому, директорами комунальних підприємств та місцевих ОСББ (відсоток яких у місті – чи не найвищий в Україні, і сягає більше 80% усього житлового фонду). Під час зустрічі заступник міського голови Дмитро Любівий звернув увагу на те, що місто вже тривалий час зосередилося на вирішенні питань, пов’язаних із енергоефективністю, і досягло чималих успіхів, а у найближчій перспективі, приєднавшись до Угоди мерів, планує вийти на чільні позиції в Україні у цій царині.

По обіді відбувся круглий стіл з керівництвом локальних ОСББ, під час якого запрошені експерти розповіли про кращі приклади впровадження муніципальних енергетичних стратегій та звернули увагу на можливості їх практичного застосування в Южному.

Після круглого столу експерти провели тренінг та практикум для голів ОСББ щодо управління багатоквартирними будинками та написання проектів для фінансування заходів зі збереження та ефективного використання ресурсів.