Новини проекту

Нововолинські школярі зібрали 300 кілограмів використаних батарейок

Без імсвсені

В Україні щодня на смітники потрапляє, за різними підрахунками, від 12-ти до 18-ти тон відпрацьованих батарейок. Це неабияк шкодить довкіллю – стверджують екологи. Адже в елементах живлення містяться важкі метали. Накопичення цих продуктів розпаду у ґрунтах рано чи пізно спричинить катастрофу. Слід додати, що одна лише батарейка забруднює шкідливими компонентами близько 400 літрів води і 20 квадратних метрів ґрунту. У лісовій зоні — це територія проживання двох дерев, двох кротів, одного їжачка і декількох тисяч дощових черв’яків.


Розуміючі масштаби небезпеки у загальноосвітніх школах нашого міста пройшов еко-конкурс «Батарейки, здавайтесь!». Школярі впродовж місяця активно збирали батарейки в спеціальні урни подаровані у рамках проекту «Перший крок у переході на використання відновних джерел енергії у місті Нововолинськ».
Переможцем конкурсу стала ЗОШ №7, учні якої зібрали 97,1 кг батарейок, а згодом під час нагородження найактивніших було зафіксовано вже 120 кг використаних елементів живлення. Нагадаємо, що у рамках проекту “Перший крок у переході на використання відновних джерел енергії у місті Нововолинськ” розпочалася підготовка до повної термомодернізація ЗОШ №7 (утеплення фасаду, заміна вікон та дверей, освітлення, встановлення сонячних колекторів та сонячних панелей). Друге місце у конкурсі зайняв Колегіум з результатом 73,7 кг, третє місце Гімназія 43,8 кг.
Найактивніші учасники конкурсу від кожної школи матимуть змогу взяти участь у захоплюючій екскурсії у Львів, під час якої школярі відвідають єдиний в Україні завод по переробці використаних елементів живлення і передадуть на утилізацію 500 кг батарейок.