Новини енергоефективності

У Франківську за гроші ЄБРР будують потужну біопаливну котельню з когенераційною установкою

60764656f414f9df2dc772779cc7_XL

До наступного опалювального сезону у Франківську планують запустити потужну біопаливну котельню з когенераційною установкою.

Реконструкція котельні на вулиці Тролейбусній, 40А проводиться у рамках проекту, який фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку, передає EcoTown.com.ua.

Як зазначає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, оновлений об’єкт з біопаливним котлом потужністю 4МВт забезпечуватиме теплом і увесь рік гарячою водою мешканців Пасічної.

«Сьогодні у місті працюють котельні на біопаливі, які обслуговують достатньо обмежений сектор, – наголосив мер. – Ми прагнемо масштабно модернізувати систему опалення і не залежати від ціни на газ, що можливо, дозволить зменшити тариф для населення».

Литовська фірма “Енерстена”, яка стала переможцем тендеру, встановить обладнання власного виробництва.

Наразі котельню по вулиці Тролейбусній, 40А добудовують, аби вистачило місця для нового обладнання, зазначає Руслан Марцінків.

«Тривають будівельні роботи з розширення фундаментів – потрібне додаткове місце і для зберігання деревної тріски, на якій працюватиме об’єкт, – пояснює мер. – До того ж у приміщенні встановлять конегераційну установку для забезпечення електроенергією котельні».

Налагоджувальні роботи на біопаливній котельні планують розпочати влітку, щоб до опалювального сезону ввести об’єкт в експлуатацію.

Як зауважив директор ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” Василь Рущак, проекти на альтернативному паливі забезпечуватимуть франківців гарячою водою протягом всього року.

“У літній період НАК “Нафтогаз” нам палива не надає, тому ми робимо ставку на енергетичну незалежність, – каже комунальник. – Як результат, мешканці нашого міста не відчуватимуть дискомфорту через відсутність гарячого водопостачання».

У Франківську планують запустити ще одну котельню на біопаливі на вул. Дорошенка в рамках програми ЄБРР та гранту шведської агенції “Sida”.