Новини проекту

Нововолинці передали на утилізацію півтонни використаних батарейок

xL0LAPIBT28

Згідно з даними, щорічно в Україну завозиться близько 12 тон батарейок, з яких на переробку вдається зібрати лише 1%, решта – потрапляє на звалища. Свинець, кадмій, кислотний чи луговий електроліт, які містяться у батарейках, завдають колосальної шкоди довкіллю. А потрапляючи з водою та їжею до організму, стають причиною захворювань нервової та серцево-судинної системи.

Відтак напередодні 40 активних школярів міста Нововолинськ відвезли на утилізацію до Львова використані  батарейки зібрані в рамках акції «Батарейки, здавайтесь!». Діти відвідали завод «Аргентум», – єдиний  в Україні, що займається зберіганням та переробкою використанних елементів живлення. Прибувши на підприємство школярі ознайомились з процесом та кінцевими продуктами переробки. Після чого відбулося урочисте зважування батарейок, яке зафіксувало вагу у пів тони (500 кг). Директор заводу (прізвище ім’я) відзначив учнів, педагогів, владу міста та закликав не зупинятися, а нарощувати обсяги зібраних батарейок.

Опісля школярів чекала захоплююча екскурсія старим Львовом, цікаві розповіді гіда та смачний обід в одному із популярних закладів харчування. Діти побували біля Порохової вежі, почули історію Львова, Успенської церкви, вежі Корнякта і каплиці Трьох Святителів, іторію Домініканського собору. Погуляли Вірменською вулицею, на площі Ринок, та Італійському дворику.

1STDlk57edo 6nnkHn4iWmg MzCSR5VAuNo xL0LAPIBT28 Yon7qf6U5tc ySVpi1c3udg