Новини партнерів

Сергій Савчук: Держенергоефективності спільно з Волинською ОДА працюватимуть над підвищенням енергоефективності у бюджетних установах області та поширенням «зелених» проектів

IMG_8490

3 березня 2017 року у м. Луцьку відбулася спільна нарада керівництва Держенергоефективності та Волинської облдержадміністрації. На нараді головували Голова Агентства Сергій Савчук та заступник Голови адміністрації Сергій Кошарук, відповідальний за питання розвитку сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики в регіоні.

Заслухавши звіт керівників структурних підрозділів адміністрації про стан розвитку цих сфер, визначено ключові питання, які потребують вирішення на місцевому рівні. Серед них  – активізація розробки районних програм здешевлення «теплих» кредитів та сприяння у запровадженні ЕСКО-механізму у будівлях бюджетних установ.

«Ще у 2016 році ми запровадили тісну співпрацю з місцевою владою у напрямку підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери. Підписано 35 Меморандумів про партнерство з місцевими органами влади щодо запровадження енергосервісу, у тому числі з Волинською ОДА та м. Луцьк. Наразі прийшов час посилити роботу у цьому напрямку, адже у 2017 році Агентство ініціює широке запровадження ще й системи енергоменеджменту у бюджетній сфері», – повідомив Сергій Савчук.

У ході наради сторони обговорили переваги термомодернізації будівель бюджетних установ через ЕСКО-механізм. С. Савчук нагадав про необхідність постійного оновлення бази потенційних об’єктів енергосервісу, що дозволяє енергосервісним компаніям вибрати найбільш інвестиційно привабливі об’єкти для впровадження енергоефективних заходів. Крім цього, адміністрації варто сприяти вільному доступу таких компаній до обраних бюджетних установ для проведення попереднього обстеження та прорахунку вартості проекту.

Сприяння залученню інвестицій у «зелені» проекти стало ще однією ключовою темою наради. Як повідомив заступник Голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, в регіоні є значний потенціал розвитку відновлюваної енергетики, особливо, використання біомаси. Так, станом на 1 січня 2017 року в області працюють 564 котельні на біомасі загальною встановленою потужністю 335 МВт. Заплановано переведення ще 16 котелень загальною потужністю 20 МВт на використання біомаси.

Сергій Савчук відмітив активність регіону щодо переведення котелень на альтернативні види палива і зауважив, що варто і надалі активно працювати у цьому напрямку. Такі проекти вигідні, адже зменшують енергозалежність регіону, створюють ринки виробництва та споживання місцевих видів палива, сприяють появі нових робочих місць, збільшенню надходжень до місцевих бюджетів.

Сергій Кошарук також поінформував про низку розроблених проектів з відновлюваної енергетики, які направить Агентству для подальшого опрацювання та пошуку інвесторів. Загалом, сторони домовилися спільно працювати над сприянням залучення інвестицій у такі проекти.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Держенергоефективності України