Новини міста

Затверджено програму надання безоплатної правової допомоги у Нововолинську

d38a6bad4b5fa6c7049e49772189e568_XL

На сьогоднішній день середньо строковий план дій Уряду на 2017-2020 роки, передбачає переорієнтацію системи безоплатної правової допомоги, надання такої допомоги окремим фізичним особам,перехід від ієрархічної моделі підпорядкованих державних установ до мережі незалежних провайдерів безоплатної правової допомоги, мінімізації адміністративних витрат, створення сприятливого середовища для якісного забезпечення правових потреб територіальних громад.

Право на безоплатну правову допомогу – гарантоване Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом.

Усвідомлюючи важливість відстоювання інтересів соціально незахищених осіб, що потребують правової допомоги, з метою посилення правової спроможності та правових можливостей жителів міста Нововолинськ, відділ «Нововолинське бюро правової допомоги» Володимир – Волинського місцевого центру з надання БВПД розробив Програму надання безоплатної правової допомоги населенню міста Нововолинська на 2017-2019 роки.

Основними завданнями даної програми є поширення інформації про право осіб на отримання безоплатної правової допомоги, широке інформування населення про правову політику держави та чинне законодавство, забезпечення вільного доступу до джерел правової інформації, здійснення заходів щодо підвищення правової освіти та культури громадян, забезпечення створення точок доступу до правової допомоги, інтеграція з провайдерами правової допомоги та ін.

24.02.2017 року на черговій сесії Нововолинської міської ради депутатами було прийняте рішення про затвердження Програми надання безоплатної правової допомоги населенню міста Нововолинська на 2017-2019 роки.

Фінансування даної програми буде здійснюватися за рахунок субвенції з міського бюджету державному бюджету на виконання програм економічного та культурного розвитку регіонів.

Кошти для досягнення цілей програми будуть спрямовані на підготовку інформаційних буклетів, виготовлення друкованої продукції, стендів, банерів, організацію зустрічей з експертами, відеороликів правової тематики на телебаченні та ін.

За період роботи Нововолинського бюро правової допомоги, від першого вересня 2016 рокудля отримання безоплатної первинної правової допомоги звернулось 774 громадянина, для отримання безоплатної вторинної правової допомоги (що передбачає здійснення захисту; представництва інтересів особи в суді, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання процесуальних документів) –  237  громадян. Дані показники свідчать про великий попит жителів міста щодо правової освіти та правової допомоги.

novovolynsk-rada.gov.ua