Новини енергоефективності, Новини партнерів

Сергій Савчук: Держенергоефективності спільно з МЗС Данії та проектом «Danida Business Finance» обговорили можливості фінансування українських «зелених» проектів

DSC_0086_0

13 березня 2017 року у Посольстві Данії в Україні за сприяння Українсько-данського енергетичного центру Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками Міністерства закордонних справ Данії, під егідою якого реалізується проект «Danida Business Finance».

У ході відео-конференції учасники зустрічі обговорили актуальні взаємовигідні шляхи співпраці України та Данії у сфері відновлюваної енергетики, у тому числі перспективи роботи в рамках проекту «Danida Business Finance».

«Для реалізації прийнятого Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року ми докладаємо максимум зусиль та шукаємо найкращі інструменти для стимулювання розвитку бізнесу у цій сфері, а також залучення пільгових кредитів та інвестицій. Тому для нас важливо ознайомитися з діяльністю проекту «Danida Business Finance» та обговорити можливості співпраці», – повідомив на початку зустрічі Сергій Савчук.

Як повідомила данська сторона, проект «Danida Business Finance» надає пільгові безвідсоткові кредити на термін до 10 років на реалізацію інфраструктурних проектів у країнах, що розвиваються. Особливість фінансування полягає у тому, що проекти повинні бути не комерційними, а спрямовані на вирішення соціально-економічних проблем та мати довготривалий позитивний ефект.

«Саме такими є проекти з виробництва енергії з альтернативних джерел, адже вони стимулюють розвиток ринку споживання місцевих видів палива, роботу малого та середнього бізнесу, створення робочих місць, збільшення додаткових надходжень до місцевих бюджетів. Враховуючи значний ресурсний потенціал кожної області України, доцільність реалізації цих проектів не підлягає сумніву», – відзначив С.Савчук.

Підтверджуючи наміри плідно працювати з Данією та залучати її досвід та інвестиції у «зелені» проекти, Голова Агентства Сергій Савчук повідомив, що Держенергоефективності підготувало проект Меморандуму про співпрацю з Данським енергетичним агентством. Серед пріоритетних питань співробітництва – обмін досвідом та інформацією щодо державної підтримки та передових практик виробництва енергії з відновлюваних джерел, підтримка реалізації спільних проектів, у тому числі зі встановлення БіоТЕЦ, переробки побутових відходів.

Підтримав наміри Агентства укласти меморандум з Данським енергетичним агентством і Андерс Крістенсен, керівник Українсько-данського енергетичного центру. Він висловив впевненість, що співпраця з Данією буде корисною для України.

Загалом, сторони дійшли згоди щодо необхідності зміцнювати співпрацю України та Данії у сфері відновлюваної енергетики. Зазначений меморандум буде надано на розгляд представникам Данського енергетичного агентства. Тим часом, Агентство надасть проекту «Danida Business Finance» перелік розроблених «зелених» проектів для оцінки можливостей виділення кредитних ресурсів на їх реалізацію.

DSC_0090_1

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Держенергоефективності України