Новини енергоефективності

Ілон Маск збудує в Австралії енергосховище на 100 МВт-год за 100 днів. Якщо не встигне – безкоштовно

1

Компанія Tesla за допомогою свого Powerwall 2 може всього за 100 днів вирішити проблеми енергопостачання Південної Австралії. Про це днями заявив віце-президент Tesla з енергетичних продуктів та кузен Ілона Маска Ліндон Райво.

Як передає EcoTown.com.ua., співзасновник австралійської IT-компанії Atlassian Майк Кенон-Брукс запропонував допомогти з фінансуванням:

«Ліндон і Ілон, наскільки серйозно ви говорите? Якщо я зможу знайти гроші на реалізацію (і домовитися з політиками), ви зможете гарантувати 100 МВт за 100 днів?», – написав він у Twitter.

У відповідь Маск поцікавився:

«Tesla встановить і запустить систему протягом ста днів з моменту підписання контракту, а якщо ні – проект за наш рахунок. Для вас це досить серйозно?».

Тесла вже має досвід вирішення проблем з енергопостачанням у великих масштабах. Зокрема, компанія побудувала 80 МВт-год за 90 днів у південній Каліфорнії. Впевненості команді додає й недавно запущена в Неваді Gigafactory.

Однак поки що суперечка між Маском і Кенон-Бруксом залишається в теоретичній площині. Хоча пропозиція Маска зацікавила й сенатора Південної Австралії Сару Хансон-Янг. Проект від Tesla не з дешевих – за попередніми підрахунками лише батареї обійдуться в $ 200 млн., не рахуючи витрат на землю і будівництво.