Новини партнерів

Технічні експерти позитивно оцінили роботу енергокоманд в проекті «Школа Енергії 2.0»

emy

Черговим завданням другого етапу проекту  є проведення технічними експертами навчальних візитів в школи з метою впровадження шкільної системи енергоменеджменту.

Впродовж зимових місяців технічні експерти проекту Дмитро Леськів, Микола Гутник, Юрій Лягутко, Андрій Барулін та Владислав Москаленко здійснили візити до шкіл – учасників проекту «Школа Енергії 2.0»

Під час зустрічей юні енергоменеджери презентували результати своєї роботи, зокрема, розказали як вони виконують щоденний енергетичний моніторинг, який полягає у зніманні показників засобів обліку та внесенні даних у програмний продукт uMuni, вимірюванні внутрішньої температури і виконанні ревізії справності елементів внутрішніх інженерних систем школи (світильників, водорозбірної арматури, зливних бачків тощо). Діти з цікавістю опанували нову для них програму та проаналізували результати використання енергії в школі за таблицями, схемами та графіками.

Після чого, технічні експерти спільно із відповідальним вчителем та командою енергоменеджерів виконали аналіз споживання енергоносіїв школою в розрізі зимових місяців, порівняли їх та визначили фактори, які впливають на енергоспоживання. Технічні експерти розповіли учням  про чинники, які впливають на енергоспоживання і як можна заощаджувати енергію та кошти.

Учні і надалі під наглядом вчителів проводитимуть енергомоніторинг, виконуватимуть первинний аналіз результатів енергомоніторингу, стежитимуть за подіями, які будуть відбуватися у школі, регулярно користуватимуться приладами з Набору юного енергоаудитора та консультуватимуться щодо отриманих даних з технічними експертам.

Учасники візитів також зустрілись із керівництвом школи та енергоменеджерами міст, які є партнерами проекту.

Нагадаємо, що вкінці грудня школи  підписали  Енергетичні декларації, в яких вони взяли на себе зобов’зання впровадити систему енергетичного менеджменту, інформувати про результати енергомоніторингу шкільну громаду та інших зацікавлених осіб, пропонувати заходи зі зменшення енергоспоживання, розповсюджувати інформацію про енергетичну політику міста серед персоналу школи, учнів та їх батьків, формувати ощадне ставлення до енерговикористання серед учнів, шляхом введення в учбовий процес тематичних уроків, проведення Шкільних днів енергії та ділитися своїм досвідом з іншими навчальними закладами.

Проект “Школа Енергії” має важливе значення не лише для шкіл-учасниць, але й сучасного українського суспільства. З метою поширення інформації про шляхи заощадження енергії та сам проект серед жителів міст, енергокоманди розробили інформаційні стенди, з важливою інформацією про проект і про те, як необхідно заощаджувати ресурси. Стенди розміщено у загальнодоступних місцях шкіл проекту.

Запрошуємо всіх зацікавлених на наші події. Матеріали проекту та інформація про наступні заходи доступні на нашому сайті http://enefcities.org.ua/diyalnist/shkola-energi/

 

 

Довідка

Проект реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту “Створення енергетичних агентств в Україні”, що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

Термін реалізації проекту: грудень 2016 року – грудень 2017 року.

У проекті беруть участь 15 українських шкіл з міст – членів Асоціації «Енергоефективні міста України».

Метою проекту є покращення енергоефективності та енергозбереження в школах проекту шляхом запровадження енергомоніторингу та енергоменеджменту; підняття рівня обізнаності школярів, а також передача їм технічних знань щодо процесу енергоспоживання і поширення набутого досвіду в місцевій громаді та в інших навчальних і освітньо-виховних закладах. .    

 

Інформаційна служба АЕМУ

У разі виникнення додаткових запитань, просимо звертатись за телефоном

+380322 45 52 62,

office@enefcities.org.ua