Новини енергоефективності

За темпами розвитку ринку електромобілів Україна посіла п’яте місце в міжнародному рейтингу

1

Україна посіла п’яте місце в міжнародному рейтингу за темпами розвитку ринку електромобілів, випередивши США, Нідерланди та Японію. Швидше, ніж в Україні, ринок електрокарів розвивається в Ісландії, Швеції, Норвегії та Китаї. Про це пише EcoTown.com.ua, посилаючись на AIN.UA.

Країни-учасниці рейтингу оцінювали за кількома критеріями: підтримкою розвитку «зеленого» транспорту з боку політиків, за динамікою частки електрокарів на ринку авто, темпами розвитку інфраструктури тощо. Максимальний бал у рейтингу – 100, однак 50 балів набрали лише Норвегія і Китай.

Україна потрапила в п’ятірку лідерів набравши 39 балів. Високе місце в рейтингу забезпечило передусім швидке зростання частки електрокарів в числі нових автомобілів, куплених українцями в 2016 році – на них припадає 4%. За останній рік цей показник зріс вп’ятеро, а кількість проданих за рік електрокарів перевищила 2 500. Більшість зареєстрованих електромобілів в Україні вживані і потрапили в Україну після більш ніж дворічного використання європейцями. Половина з них – Nissan Leaf.

«Мотивація цього «українського електромобільного дива» цілком зрозуміла: з огляду на те, що вона знаходиться в протистоянні з нафтовою державою Росією, в такий особистої формі втілилося бажання втерти носа Великій Нафті (яке я щиро поділяю)», – пише журналіст видання.

Україна також випереджає інші країни східної Європи за темпами розвитку зарядної інфраструктури: в країні поширені як приватні, так і публічні зарядні станції, а також є кілька десятків швидкісних зарядок. Станом на березень 2017 року в Україні налічувалося вже понад 600 «зарядок» не лише у великих містах, а й в невеликих районних центрах. На карті зарядних станцій видно, що Україна за їх кількістю обігнала не тільки Білорусь, Болгарію і Румунію, а й Польщу.

На п’яте місце України в рейтингу вплинула і невелика підтримка електрокарів державою. Ще наприкінці 2015 року законопроектом №1674 скасовано ввізне мито на електромобілі. А в грудні минулого року до Верховної Ради внесли законопроект # 5494 про скасування ПДВ на ввезення в країну електромобілів і запчастин до них до 2021 року, але його досі не розглянуто.