Новини енергоефективності

ДТЕК починає інвестувати у сонячну енергетику – спочатку СЕС потужністю 10 МВт

7de7

Енергетичний гігант ДТЕК має намір інвестувати у будівництво сонячних електростанцій.

Як зазначив генеральний директор компанії Максим Тимченко, пілотним проектом стане зведення сонячної станції встановленою потужністю 10 МВт у Херсонській області, передає EcoTown.com.ua..

“Невеликий пілот на 10 МВт – ми хочемо спробувати, – розповів він. – При наявності фінансування ми будемо розширювати СЕС – це наші інвестиції в майбутнє, у нову генерацію”.

За словами Максима Тимченко, ДТЕК також має намір розширювати портфель вітрової генерації.

«Сьогодні ми активно ведемо переговори з General Electric щодо будівництва нового вітропарку на 200 МВт – Приморської ВЕС – до 2020 року, – розповів гендиректор ДТЕК. – Якщо ми зможемо сформувати пул банків, які не побояться інвестувати в Україну, і домовитися з GE, то розвиток вітрової генерації прискориться”.

Максим Тимченко заявив, що компанія розглядає можливість будівництва до 1 ГВт потужностей “зеленої” генерації у найближчі п’ять років.

У 2015 році частка ДТЕК на ринку відновлюваної енергетики України склала 13%. Наразі компанія у Запорізькій області має одну з найбільших ВЕС Східної та Центральної Європи – Ботієвську вітряну електростанцію (ВЕС) потужністю 200 МВт.

Портфель “ДТЕК ВДЕ” також включає проекти будівництва інших вітроенергетичних об’єктів на різних стадіях опрацювання.