Новини енергоефективності

Законопроект про енергоефективність будівель схвалено Парламентом у першому читанні за основу

2

4 квітня на засіданні ВРУ народні депутати України розглянули та схвалили у першому читанні за основу проект Закону України № 4941-д «Про енергетичну ефективність будівель», розроблений за активної участі Держенергоефективності на виконання 31-ої Директиви ЄС, повідомляє EcoTown.com.ua.

«Першочергова мета законопроекту – створення на законодавчому рівні умов для скорочення споживання енергії у будівлях», – наголосив Голова Агентства та нагадав, що більшість будівель в Україні збудовано за старими стандартами і наразі вони неефективно споживають енергію. Це, у свою чергу, зумовлює понадмірні витрати мільярдів гривень на їх утримання та забезпечення енергетичними ресурсами. Змінити ситуацію дозволить запровадження європейського підходу до рівня енергоефективності будівель.

Так, законопроект встановлює порядок та умови визначення енергоефективності будівель та мінімальних вимог до неї, визначає основні дієві заходи з економії енергоресурсів у цій сфері та пропонує найефективніші фінансові інструменти для їх впровадження.

Важливо, що проектом закону запроваджується сертифікація енергетичної ефективності будівель. У сертифікатах зазначатимуться енергетичні характеристики будівель та рекомендації щодо їх покращення.

При цьому, використано максимально ліберальний підхід до процесу сертифікації. Він передбачає атестацію енергетичних аудиторів незалежними від органів державної влади атестаційними комісіями при ВНЗ та саморегулівних організаціях, ведення публічних баз даних аудиторів та енергетичних сертифікатів тощо.

У кінцевому результаті прийняття законопроекту дозволить значно скоротити споживання енергоресурсів загалом в країні, і як наслідок позитивно вплинути на підвищення якості енергетичних послуг та зменшення комунальних платежів.

Загалом, голоси «за» законопроект віддали 244 народних депутати України.