Новини енергоефективності

У селі на Дніпропетровщині виробляють з жому, стічних вод та силосу 50 000 куб м біогазу на добу

птахофабрика

У селі Єлизаветівка, що на Дніпропетровщині, виробляють з бурякового жому, силосу, стічних вод та пташиного посліду 50 000 кубометрів біогазу на добу.

З отриманого біопалива отримують теплову та електричну енергію, а також органічне добриво, передає EcoTown.com.ua..

Біогазову станцію встановили на території птахофабрики п’ять років тому – ефективна утилізація відходів не тільки позбавила селян від нестерпного смороду, а й дозволила виробляти «зелену» енергію.

Як розповів економіст департаменту інноваційного розвитку та ресурсу ефективності підприємства Олександр Шутка, 5% вироблених з біогазу енергоресурсів птахофабрика використовує для особистих потреб, а решта йде на продаж у загальне користування – вироблена енергія дозволяє обігріти більше 15 000 квартир.

«У спеціальних резервуарах — ферментаторах ми змішуємо курячий послід, стічні води та силос «сорго» – і отримуємо біогаз, – пояснює фахівець. – Щодоби виробляємо понад 50 тисяч метрів кубічних біогазу, з яких отримуємо більше 100 тисяч кВт-год електроенергії».

На додачу, в результаті переробки бурякового жому, силосу, стічних вод та пташиного посліду утворюються біодобрива для ґрунтів.

«Використовувати курячий послід для підживлення рослин у чистому вигляді небезпечно – це може зашкодити рослинам та ґрунту, – пояснює заступник директора аграрного інституту бізнесу Любов Максимова. – А біогазова станція дозволяє глибоко переробити та знешкодити курячий послід».

Виробництво біогазу безперебійне – система повністю автоматизована і не потребує постійного втручання працівників.

У реалізацію проекту інвестували 15 мільйонів євро.

Як зауважив директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець, єлизаветівське підприємство не споживає електроенергію, вироблену на вугільних ТЕС, і тим самим, економить природні ресурси.

«Виробництво продуктів споживання відбувається з використанням власних же ресурсів, – каже чиновник. – Це замкнутий цикл: щоб зробити кожну одиницю тієї ж курки, яку ми купимо в магазині, не потрібно витрачати електроенергію, яку виробляє ТЕС».