Новини енергоефективності

Школа на Полтавщині економить 40% газу завдяки харківській системі автоматичного управління теплопостачанням

NVK_1

Навчально-виховний комплекс у Новосанжарах(Полтавська область) економитиме 40% природного газу у опалювальний період завдяки харківській системі автоматичного управління і контролю теплопостачання.

Як зазначає директор Новосанжарського НВК Микола Решетило, енергозберігаюче обладнання встановили харківські науковці, передає EcoTown.com.ua..

«Процес автоматизований: у кабінеті інформатики розміщені датчики, завдяки яким надходить інформація про температуру зі всього закладу, – розповідає він. – Програмне забезпечення системи вирівнює по кожному крилу».

За словами Миколи Решетила, у навчально-виховному комплексі зменшують подачу тепла в залежності від наявності учнів у класах. «У 1-4 класів спочатку уроки, а потім групи продовженого дня – до 18-00 години, – пояснює він. – У 5-11 класів закінчуються уроки о 15 годині».

Першокласники Новосанжарського навчально-виховного комплексу після занять залишаться у групі продовженого дня. Оскільки діти перебувають у школі до 18-ої години – обідають, сплять, граються – потрібне тепло у кімнатах, говорить заступник директора НВК Ірина Татамірова. «Раніше класи обігрівали ще й електроприладами: треба було вчителю зранку нагріти клас, а потім вже розпочинати заняття, – згадує вона. – Тепер завдяки системі автоматичного управління теплопостачанням тепло подають за графіком залежно від режиму роботи школи».

Начальник котельні Олександр Нагорний системою теж задоволений. «У нас 8 контурів, – пояснює він. – Раніше, щоб відрегулювати температуру у класах і підкрутити необхідний кран, треба було бігати по комплексу і перевіряти кожне приміщення».

Новосанжарський НВК отримав кошти на встановлення системи автоматичного управління теплопостачанням завдяки постанові Кабінету Міністрів. «Майже мільйон гривень пішов на розробку проекту і реконструкцію опалювальної системи, – розповідає Микола Решетило. – Зекономлені гроші витрачатимемо на розвиток комплексу».

За словами директора науково-виробничого підприємства “Українські телекомунікаційні системи” Валерія Кизилова, система автоматичного управління теплопостачанням дозволяє заощадити близько 30-40% природного газу. «Це суттєва економія, – наголошує фахівець. – Згідно з попередніми підрахунками, витрати на реконструкцію мають окупитися за 2-3 роки».

Наразі харківську систему автоматичного управління і контролю теплопостачання встановили у дитячих садках селища Слобожанське Харківської області та у двох школах міста Кропивницький.