Новини енергоефективності

В Києві планують встановити сенсорне освітлення 29 пішохідних переходів

1

В різних районах столиці незабаром планують встановили сенсорне освітлення 29 переходів. Автор цього проекту киянин Володимир Басовський. Його ідея увійшла в п’ятірку кращих і перемогла в Бюджеті участі, фінал якого відбувся в січні цього року, розповів перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. Кошти на реалізацію проекту сенсорного освітлення вже виділили, повідомляє EcoTown.com.ua.

Завдяки якіснішому освітленню має зменшитися кількість ДТП і наїздів на пішоходів, адже в темний час доби багато переходів важко помітити.

«Сенсорне освітлення допоможе вирішити відразу дві проблеми: покращити освітлення доріг і пішохідних переходів та підвищити економію електроенергії. Адже за проектом, який переміг, воно вмикатиметься датчиком руху та заряджатиметься за допомогою сонячних батарей», – розповів перший заступник голови Київської міської держадміністрації.

Вдень ліхтарі заряджатимуться сонячною енергією. На стовпах будуть датчики руку, що реагуватимуть на рух водіїв і пішоходів. Завдяки цьому вночі ліхтарі працюватимуть лише за потреби, заощадивши чимало коштів.