Новини енергоефективності

Австралійські вчені розробили фотоелектричну плівку по $10 за 1м²

1

Вчені з австралійського Університету Ньюкасла приступили до фінальної стадії випробувань друкованої фотоелектричної пластикової плівки. Її пропонують використовувати для забезпечення електроенергією під час надзвичайних ситуацій – за рахунок дешевизни і легкості таку плівку можна буде транспортувати навіть у найвіддаленіші регіони, пише EcoTown.com.ua.

Технологія австралійців дозволяє друкувати сонячні модулі на прозорій пластиковій плівці. Для цього використовується звичайний метод друку та електронне чорнило. Товщину активного шару в плівці можна порівняти з однією тисячною товщини людської волосини. Після нанесення п’яти шарів фотоелектричних елементів, плівку вкривають додатковим шаром пластику, який захищає від ушкоджень. Отримані сонячні плівки дуже легкі і гнучкі, тому підходять для встановлення на різноманітних об’єктах. Важливим є і питання швидкості друку:

«У разі термінової потреби в електроенергії ми могли б швидко надрукувати сотні метрів чи кілометрів фотоелектричної плівки і тут же її встановити».

Професор Університету Ньюкасла Пол Дастур також звернув увагу на різницю у вазі між кремнієвими сонячними модулями і пластиковою плівкою:

«1000 м² звичайних сонячних панелей важать, як три африканських слони. 1000 м² нашої плівки важать всього 100 кг. Завдяки цьому модулі буде простіше транспортувати в країни, що розвиваються».

Щоб перевірити довговічність та ефективність фотоелектричної плівки, нею вже покрили університетський дах площею 100 м². Дослідники підрахували, що виробленої електроенергії достатньо, щоб забезпечити половину потреб однієї сім’ї.

«Навіть використовуючи невеликий університетський принтер ми зможемо надрукувати сотні метрів «сонячної» плівки щодня і забезпечити електроенергією тисячі і тисячі будинків».

Розробку збираються випустити на ринок вже через три роки. Плівка підійде не тільки для дахів, а й для стін, вікон, автомобілів, наметів та інших тимчасових конструкцій. При масштабному виробництві плівка буде дуже дешевою – по $ 10 за1м². «Спробуйте купити за таку ціну звичайний килим», кажуть вчені.