Новини енергоефективності

Серед компаній, які хочуть будувати СЕС в Чорнобилі, буде проведено відкритий конкурс

chornob

Держагентство з управління зоною відчуження отримало близько 60 заявок на будівництво сонячних електростанцій від іноземних та вітчизняних інвесторів загальною площею, що перевищує відібрані 1172 га.

Аби обрати найкращі компанії для зведення у Чорнобилі об’єктів сонячної енергетики, уряд має намір провести відкритий конкурс, передає EcoTown.com.ua..

«Потрібно створити абсолютно конкурентні умови для інвесторів, які хочуть взяти участь у масштабних проектах сонячної енергетики, – заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході наради 22 травня. – Необхідно відібрати компанії, які побудують СЕС відкрито, публічно, через зрозумілі процедури і механізми, тоді країна отримає найкращі інвестиції і мінімізує будь-які втручання».

За словами глави уряду, сонячна енергія дозволить зменшити залежність України від традиційних джерел та підвищить енергетичну безпеку. «У нас є територія для розміщення потужних сонячних станцій, – підкреслив Володимир Гройсман. – Інфраструктурно ми можемо прийняти цю «зелену» електроенергію і розподілити по території країни”.

За словами міністр екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, ідея про перетворення зони відчуження у ключовий проект відновлювальної енергетики став порядком денним для уряду. «До максимально ефективної та швидкої реалізації запуску станції сонячної енергетики в зоні відчуження Володимир Гройсман залучив всі зацікавлені сторони”, – наголосив голова екологічного відомства.

Учасники наради обговорили проблемні питання реалізації проектів вироблення сонячної енергії та залучення інвесторів.

23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №912 “Деякі питання стимулювання розвиту зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення”, яка визначає розмір орендних ставок за використання державного майна, розташованого в зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення, а також має стимулювати залучення інвестицій в проекти відновлювальної енергетики в зоні відчуження.

Зона відчуження та зона безумовного (обов’язкового) відселення була обрана для розвитку альтернативної енергетики, у тому числі сонячної, бо на її території збереглися електричні мережі великої потужності, відповідна інфраструктура, яка раніше використовувалася для потреб Чорнобильської АЕС.

У грудні 2016 року ДАЗВ опублікувало інформацію про можливість подання заявок на відведення земельних ділянок під розміщення об’єктів альтернативної енергетики на території зони відчуження.