Новини енергоефективності

В Індії запустили перший «сонячний» потяг, що за рік заощаджуватиме $20 тис.

1

Індійський національний оператор залізничних транспортних перевезень Indian Railways запустив перший потяг, що використовує сонячну енергію, під назвою Diesel Electric Multiple Unit (DEMU). Потяг курсуватиме кільцевим маршрутом в Нью-Делі, передає Ecotown.

Сонячні панелі розміщені на даху потяга, а локомотивом слугує звичайний дизельний тепловоз. Вироблена панелями електроенергія живитиме всі системи, що забезпечують комфорт пасажирів: вентиляцію, освітлення, інформаційні дисплеї тощо. Один такий «сонячний» потяг з шістьма вагонами за рік заощаджуватиме близько 21 тис. літрів дизпалива на суму $20 тис.

В майбутньому Indian Railways планує випустити на маршрути близько двох десятків таких потягів. Для кожного вагона така модернізація обходиться в $ 14 тис., включаючи витрати на інвертор для оптимізації вироблення електроенергії і акумулятор для зберігання надлишкової енергії. До 2020 року державна транспортна мережа планує виробляти близько 1000 МВт сонячної енергії, а до 2025 року – 5000 МВт. Зараз із запланованих 1 ГВт сонячних потужностей є тільки 16 МВт (станом на березень цього року). Однак в процесі реалізації безліч проектів сонячних дахів (сумарною потужністю 255 МВт) і наземних сонячних станцій (250 МВт).

Залізнична мережа Indian Railways є найбільшою в Азії: 11 тис. поїздів в Індії щодня перевозять 13 млн пасажирів. Такі пасажирські потоки призводять до величезних витрат на дизельне паливо, адже робота залізниць Індії залежить від нього на 70%. У 2015 році на закупівлю дизпалива пішло близько $ 2,5 млрд. Скоротити витрати планують завдяки впровадженню проектів сонячної енергетики, які за наступних 10 років мають заощадити близько $ 6,31 млрд.