Новини енергоефективності

Карта енергоефективності покаже можливу економію тепла для 6 тис київських будинків

770x420-02-08-17-01_21d

У Києві жителі 6000 багатоповерхівок можуть дізнатися відсоток можливої економії на опаленні, скориставшись картою енергоефективності.

Безкоштовний онлайн-сервіс був розроблений компанією “Київенерго” спільно з аудиторами “ДТЕК ЕСКО” і запущений у 2016 році з даними про 1000 столичних будинків, передає Ecotown..

Про відмічені на карті енергоефективності будинки можна дізнатись наступну інформацію:

– фактичне споживання тепла на квадратний метр в опалювальний сезон 2016/2017;

– нормативне споживання тепла, якби будівля була енергоефективною;

– відсоток економії тепла, яке можна заощадити за допомогою енергозберігаючих заходів.

За словами директора компанії “ДТЕК ЕСКО” Євгена Бушми, проект покликаний без проведення енергоаудиту дати людям уявлення про можливу економію тепла і грошей.

“Зазначені на мапі відсотки економії мешканці багатоповерхівок можуть примірити до власних платежів, задуматися, об’єднатися з сусідами, взяти ситуацію в свої руки і впровадити енергоефективні заходи, – пояснює він. – При цьому ми можемо профінансувати і виконати частину заходів через механізм енергосервісу”.

Передбачається, що до кінця року на карті енергоефективності буде доступна інформація про 8000 житлових багатоквартирних будинків Києва.

“ДТЕК ЕСКО” планує інвестувати в термомодернізацію будівель Києва 150 млн грн., зокрема у 2017 році 7 млн гривень в житлові будинки.

Про заходи необхідні для досягнення економії жителі можуть дізнатися в Центрі консультацій з енергозбереження на базі ЦОК “Київенерго” за адресою вул. Жилянська 83/53, де також можна замовити енергоаудит будівлі або енергетичне обстеження окремих квартир.

За словами експертів, енергоаудит покаже, чому в будівлі втрачається енергія та який обсяг енергоресурсів (тепла, електроенергії, холодної та гарячої води, газу) можна заощадити. «Звіт про енергоаудит містить докладний індивідуальний план енергоефективних заходів: черговість виконання, вартість та терміни окупності, а також можливі джерела фінансування, зокрема міські програми, кредити і енергосервіс, – пояснюють фахівці. – Навчитися робити енергоаудит самостійно можна в Академії ДТЕК на спеціальних тренінгах».