Новини енергоефективності

Жмеринка економитиме 2,5 млн грн у рік завдяки термомодернізації 4 навчальних закладів

SAMSUNG CSC
У Жмеринці(Вінницька область) термомодернізують два шкільні та два дошкільні навчальні заклади і економитимуть 2,5 млн гривень у рік.
Проект “EnergyGo: впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку” місто реалізує спільно з Міжнародною громадською організацію “Україна-Польща-Німеччина” в рамках програми Європейського Союзу “Угода мерів – Демонстраційні проекти”, передає Ecotown.
Як зазначає мер Жмеринки Анатолій Кушнір, місту вдалося виграти грант Європейського Союзу завдяки участі в “Угоді мерів”. «Реалізація проекту підвищить енергоефективність у чотирьох навчальних закладах за рахунок впровадження заходів з утеплення фасадів, капітального ремонту внутрішніх систем опалення, встановлення систем рекуперації повітря, заміни вікон, вхідних дверей, встановлення програмного забезпечення для щоденного моніторингу енергоносіїв, – розповів міський голова. – Також рівень комфорту перебування у всіх будівлях буде приведено у відповідність до всіх санітарних норм».
За словами керівника команди підтримки програми “Угода мерів – Демонстраційні проекти” Яна Ваандерса, термомодернізація чотирьох навчальних закладах, за попередніми розрахунками, дозволить заощаджувати на енергії 2,5 млн гривень у рік та а зменшити викиди вуглекислого газу на 240 тонн. «Не менш важливою частиною проекту стане популяризація енергоефективності для населення міста», – наголосив він.
Важливість просвітницької складової підтвердив й голова Вінницького обласного осередку “Україна-Польща-Німеччина” Олексій Гаврилов. «Необхідно і утеплювати будівлі, і працювати зі свідомістю, – поясює він. – З 2014 року у Вінниці щорічно восени проводимо Тижні сталої енергетики: еко-квести, ігри на тему сортування сміття, конкурси малюнків, майстер-класи, за участь у яких діти отримують пам’ятні еко-подарунки: енергозберігаючі лампочки, еко-листівки, еко-блокноти, грамоти».
Наразі завершується термомедернізація дитячого садку №3 “Веселка”.
«Всі роботи виконані згідно стандартів Європейського Союзу: мають високий коефіцієнт теплопровідності, утеплення здійснюється тільки мінеральною ватою, а не пінопластом, – розповів підрядник Володимир. – Крім утеплення, у “Веселці” була замінена система опалення, вентиляція і дах».
У дитсадку №4 “Вишенька” роботи з термомодернізації виконані лише на половину, а у школі No3 – тільки починаються.
У школі як і дитячих садочках замінять дах, утеплять стіни, замінять систему опалення і вентиляції, а також встановлять нові пластикові вікна.

«Для зменшення споживання тепла нам доводиться знімати пластикові вікна і ставити інші, які мають кращі показники теплозбереження, – начальник управління економіки Жмеринської міської ради Анатолій Коновал. – Маємо все зробити по технології: вікна мають бути у рівень з пакетом, який накладається для утеплення».

Для школи No4, яка також підлягає тер модернізації, наразі купують матеріали для ремонтних робіт.
На реалізацію проекту “EnergyGo: впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку у м.Жмеринці” заплановано майже 913 тис. 700 євро, з яких 727,6 тис. євро – кошти ЄС, решта – гроші з місцевого бюджету.
“Угода мерів” – європейська ініціатива, спрямована на підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів та посилення енергетичної безпеки. Більш глобальна мета – об’єднання європейських місцевих органів влади задля спільної боротьби з глобальним потеплінням.
«У 1996 році мери кількох європейських міст зрозуміли, що тільки спільними зусиллями вони можуть змінити екологічну ситуацію, – пояснив керівник команди підтримки програми “Угода мерів – Демонстраційні проекти” Ян Ваандерс. – Наразі до “Угоди мерів” долучилися вже більш як 7,5 тисяч міст, муніципалітети яких вирішують практичні проблеми, беруть на себе зобов’язання».
Кожне місто, яке підписало “Угоду мерів”, і Жмеринка в тому числі, зобов’язалося написати довгострокову стратегію розвитку міста, до 2020 року зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 20%, впроваджувати енергоефективні проекти та ділитися досвідом з іншими громадами у цій сфері.