Новини енергоефективності

На майданчику ЧАЕС почалося будівництво сонячної електростанції

1 (1)

На майданчику Чорнобильської АЕС почалося зведення першої сонячної електростанції потужністю 1 МВт. До активної фази будівництва перейшла компанія «Солар Чорнобиль», повідомляє Ліга. Бізнес.

Зараз на будівництво заводять обладнання, встановлюють баластні блоки під металоконструкції та плити під стовпи огорожі, ведуться підготовчі роботи перед монтажем металоконструкцій і відбувається установка баластного фундаменту під комплектні трансформаторні підстанції. Для розміщення обладнання використовуються системи кріплення і фундаменти, які були спеціально розроблені з урахуванням вимог майданчика і радіологічної безпеки.

2 (1)

Всього мають встановити 3762 сонячних модуля. Запустити сонячну електростанцію планують в четвертому кварталі цього року. Річна продуктивність СЕС складе 1024 МВт. Електростанція є спільним проектом консорціуму компаній Rodina – Enerparc AG. Вони мають намір реалізувати проекти відновлюваної енергетики на територіях, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Консорціум заснували в 2013 році, з цього часу в Україні, Білорусі та Казахстані були реалізовані проекти сонячної енергетики загальною потужністю близько 150 МВт, з яких 80 МВт – за останніх дев’ять місяців.

3