Новини енергоефективності

В Білорусі відкрили лінію з переробки батарейок – 100 тонн на рік

1 (2)

Першу лінію з переробки використаних елементів живлення нещодавно запустили в Білорусі. Її потужність – 100 тонн батарейок в рік. За необхідності її можна збільшити в рази за рахунок двозмінного режиму роботи або додаткового оснащення обладнанням, пише Белта.

Лінію відкрило ВАТ «БелВТІ». Технологію з переробки сольових і лужних батарейок, які складають 85% від загальної кількості зібраних елементів живлення, розробили спільно з вченими БНТУ. Батарейки сортують вручну, але планують автоматизувати цей процес. Сольові і лужні батарейки переробляють на три фракції: сталеву направляють на підприємство «Белвторчермет», суміш, що містить цинк – на підприємства, що використовують у виробництві кольорові метали, і вугільно-марганцеву суміш – на металургійні заводи.

«Для Білорусі існуючої лінії на найближчі три-п’ять років точно вистачить. Все, що зберемо, те і переробимо, – пояснив начальник комерційного відділу підприємства Ігор Горбачов».

«БелВТІ» збирає відпрацьовані батарейки з 2015 року. За цей час для збору встановлено понад 1,2 тис. спеціалізованих контейнерів – в торгових центрах, салонах зв’язку, адміністративних будівлях, закладах освіти, на автозаправних станціях. За 2017 рік очікують зібрати не менше 110-115 тонн батарейок. Сприяє цьому й зростаюча активність населення. Це позитивна тенденція, адже кожна викинута батарейка забруднює важкими металами близько 20 кв.м землі або 400 л води.

Джерело: ecotown.com.ua