Новини енергоефективності

Як у Луцьку старенька панельна дев’ятиповерхівка перетворилася в привабливу й енергоефективну

20171205112322

Конякіна 29а до після

У Луцьку завершили роботи із термомодернізації й утеплення дев’ятиповерхівки на вулиці Конякіна, 29а. На будинку з’явився великий логотип Луцька, а сама будівля отримала оновлений і привабливий фасад.

Багатоповерхівці на Конякіна, 29а вже 17 років. Трохи більше двох років тому тут створили ОСББ і почали працювати над оновленням будинку і доведенням його до ладу.

Конякіна 29а завершене утеплення

І ось у 2017-му вдалося зробити дуже багато: за урядовою програмою безвідсоткового кредитування на енергоощадні заходи встановили індивідуальний тепловий пункт і тепловий лічильник, по програмі сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Луцька в багатоповерхівці повністю відремонтували дах, а за підтримки Держагентства з енергоефективності ще й утеплили та відремонтували фасад будинку.

Конякіна 29а завершення утеплення 2

Роботи з утеплення розпочали 10 вересня, а завершили вже за два місяці. Загальна вартість склала 1 мільйон 268 тисяч гривень. Із них 475 тисяч гривень, тобто 60% вартості матеріалів, компенсувало ОСББ Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження. Роботи проводила компанія «Галспецбуд» із великим досвідом у цій сфері і потужною матеріально-технічною базою та кваліфікованими спеціалістами.

Конякіна 29а завершення утеплення 3

Конякіна, 29а – вже другий будинок в обласному центрі, на якому з’явився логотип міста Луцька. Вперше такий же логотип розмістили на Федорова, 4.

Нещодавно в будинку розпочався перший опалювальний сезон із новим обладнанням та завершеними енергоефективними заходами. Опалювальний сезон стартував успішно і без ексцесів: все обладнання чітко працює. І вже є перші результати: за листопад мешканці будинку заплатять за опалення втричі менше, ніж до цього. У будинку тариф за теплопостачання склав 10 гривень за квадратний метр, тоді як загалом по місту – 30,07 грн./кв. м.

Конякіна 29а завершення утеплення 4

Таким чином проведені заходи мають полегшити навантаження на гаманці мешканців будинку і показати приголомшливі результати економії вже за результатами першого ж опалювального сезону.

На наступний рік ОСББ планує провести облагородження прибудинкової території, яка зараз в незадовільному стані. Мешканці будинку звернулися з листом до керівництва міської ради з проханням внести будинок до переліку прибудинкових територій, капітальний ремонт яких планується провести у 2018 році.

Джерело: “Четверта влада”