Новини енергоефективності

Умілець із Запоріжжя суттєво економить на опаленні будинку завдяки саморобним сонячним повітряним колекторам

Z1

Мешканець Запоріжжя обладнав свій будинок енергозберігаючими приладами, зробленими з пляшок повідомляє телеканал “Z”

Хтось колекціонує пляшки з під пива у себе на кухні, а Олег робить із них колектори. Вони нагріваються від сонця і опалюють приміщіння. Як усе це працює – автор винаходу показує на прикладі власного будинку.

На один колектор чоловік витратив до 240 пивних пляшок. Їх збирав на пунктах прийому вторсировини. На обладнання приладу витратив близько двох тисяч гривень. Ось так виглядає вмонтований колектор вже всередині будинку.

Зараз Олег вже зібрав три колектори. Кожен площею по три квадратних метри. Ось цей вже четвертий і він трохи більше за попередні. Взимку температура у будинку тримається на рівні 22 градусів і вище. Все залежить від погоди за вікном. Найбільше у родині Павловських полюбляють сонячні дні. Коли похмурий день, то опалюють дровами. Але економія відчувається, каже чоловік.

Від сонця Олег отримує не лише тепло, а й електрику. Від сонячних панелей у будинку працюють холодильник, хлібопіч, телевізор, ноутбук та уся інша техніка. Влітку вироб електроенергії сягає 250 кіловат. За винахідливість друзі називають Олега Самодєлкіним. Але він навпаки таким прізвиськом пишається. Підтримує чоловіка і дружина.

На майбутнє в планах в Олега збудувати ще декілька сонячних колекторів. Чоловік каже, це його не останній винахід. Бо надто любить працювати руками. Про себе ж Олег жартує, свій чоловічий план вже виконав – сам збудував будинок, посадив дерева, а тепер виховує сина і піклується про свою родину.