Новини енергоефективності

Чи треба чистити сонячні панелі від снігу – думка експертів

15811610084_a9fae66c14_z

Зусилля витрачені на очищення сонячних модулів від снігу можуть бути економічно необґрунтованими.

Так вважають експерти ринку сонячної енергетики, передає Ecotown.

Взимку ефективність сонячних електростанцій в Україні суттєво падає з двох причин, зазначають у компанії “Рентехно”. “Через дуже низький рівень інсоляції та сніг, який повністю вкриває сонячні панелі, генерація суттєво зменшується, – пояснює представник «Рентехно». – Краще не витрачати час на очищення модулів, а дочекатися ясної зимової погоди, яка «прибере» сніг самотужки, звичайно, крім випадків, якщо сонячна станція – ваше єдине джерело енергії і очищення панелей дозволить заощадити дорогі літри палива”.

У тому, що очищення сонячних панелей від снігу суттєво не вплине на рівень генерації, впевнені і в “Українських системах солар”, яка працює з трекерними сонячними системами. “Генерація засипаних снігом сонячних панелей буде нульовою, однак враховуючи, що практично нульовою вона буде і в таку похмуру погоду, економічного ефекту від очищення панелей годі сподіватися, – пояснює представник компанії. – Кожен власник СЕС повинен самостійно приймати рішення щодо очищення модулів від снігу, памятаючи, що за відсутності сонця втрати від неочищених панелей будуть мінімальними”.

Трекерні системи, розроблені “Українськими системами солар”, скидають сніг самостійно, зауважують в компанії. «Панелі  рухаються на кут 70 градусів – і сніговий покрив висотою 5 см сповзає”, – пояснюють фахівці.

За кордоном експерти дають власникам СЕС схожі рекомендації. Так, у США мешканцям Східного узбережжя радять почекати 2-3 дні, щоб сніг почав танути і сповзати вниз, тоді як домогосподарствам у глибині країни рекомендують знімати сніг з даху, щоб зібрати більше сонячних променів, які відбиваються від снігу на землі.